Marka: RuggON
Wyświetlacz 10,1 cala · Stopień ochrony IP65 · MIL-STD-810H, MIL-STD-461G · Waga 1,36 kg. Wszystkie kluczowe dane wraz ze źródłem w karcie danych.
Wycena w 2 minutySkontaktuj się z nami, aby uzyskać informacje o leasingu i wynajmie z opcją wykupu!
RuggON PX501 G5 to w pełni wytrzymały tablet 10,1 cala do pracy w terenie: IP65, MIL-STD-810H, MIL-STD-461G, 1000 Nits oraz akumulator wymieniany podczas pracy urządzenia. Poniższe dane pochodzą z karty danych producenta (RuggON, tylko po angielsku); urządzenie występuje w niej jako „PX501”, oznaczenie G5 znajduje się w nazwie pliku „PX501G5_specsheet”.
Wyświetlacz: TFT 10,1 cala z podświetleniem LED, WUXGA (1920 x 1200), Gorilla Glass; 1000 Nits, czytelny w pełnym słońcu według producenta; pojemnościowy ekran wielodotykowy z obsługą w rękawicach, odrzucaniem wody i dłoni oraz rysikiem z twardą końcówką 2 mm; opcjonalnie digitizer z piórem IP54.
Procesor: Intel® Core™ i5-1335UE, Intel® Core™ i7-1365UE lub Intel® Processor U300E; nagłówek karty podaje „13th generation Intel® Core™ i5 processor”.
Pamięć operacyjna i masowa: 8 GB DDR5 SDRAM (opcjonalnie 16 lub 32 GB); dysk SSD PCIe M.2 128 GB (opcjonalnie 256 GB, 512 GB lub 1 TB).
Złącza: 1× USB 3.1 Typ-A, 1× Thunderbolt™ 4 Typ-C, 1× RS-232, 1× Gigabit Ethernet (RJ45), 1× gniazdo audio na słuchawki z mikrofonem, 2× gniazdo Nano-SIM, 1× złącze dokujące (12-pinowe), 1× wejście DC; opcjonalnie USB 2.0 lub gniazdo Micro SD oraz 2× przepust RF dla WLAN/GNSS/WWAN.
Łączność: Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth V5.3, GNSS (GPS/GLONASS/BeiDou); opcjonalnie 4G LTE/5G (sub 6G) oraz Iridium LEO satellite.
Wytrzymałość: certyfikat IP65, MIL-STD-810H i MIL-STD-461G; odporność na wibracje, wstrząsy i upadki (5 stóp, około 1,5 m); −20 °C do +60 °C.
Zasilanie: akumulator wymieniany podczas pracy (hot-swap) 4500 mAh (10,8 V, 48,6 Wh), opcjonalnie 9000 mAh (10,8 V, 97,2 Wh); szybkie ładowanie; zasilacz sieciowy 65 W (100–240 V AC, 50/60 Hz).
Bezpieczeństwo: TPM 2.0; opcjonalnie czytnik linii papilarnych, moduł czytnika NFC i kart Smart Card oraz czytnik MRZ.
Oprogramowanie: DashON; system operacyjny opcjonalnie: Windows 11 GAC.
Akcesoria: odłączana klawiatura, stacja dokująca do pojazdu, stacja dokująca biurkowa, pasek na ramię i inne; pełna lista w sekcji „Akcesoria według producenta”.
PX501 G5 jest zbudowany do pracy mobilnej w terenie. Strona produktu RuggON przedstawia go jako „Rugged Tablet with 5G and Satellite” i za główne cechy podaje procesory Intel 13. generacji, 5G oraz szeroki zestaw interfejsów (strona produktu, odczytana 20.10.2026). Karta danych potwierdza ten kierunek konkretnymi cechami: spust do skanowania kodów kreskowych, szeregowy interfejs RS-232, 12-pinowe złącze dokujące, złącze snap-on do indywidualnych rozszerzeń oraz akcesoria do pojazdu i biurka. Karta nie wymienia branż; według naszej oceny spust skanera i opcjonalny czytnik 2D pasują do zadań skanowania w logistyce, a RS-232 ze złączem dokującym do zastosowań przemysłowych.
Najbliżej spokrewniony model w naszej ofercie to RuggON SOL 7: oba urządzenia podają IP65, MIL-STD-810H, MIL-STD-461G, 1000 Nits oraz −20 °C do +60 °C. PX501 G5 jest mniejszy z przekątną 10,1 cala (SOL 7: 12 cali), lżejszy przy 1,36 kg (SOL 7: 1,5 kg) i używa Wi-Fi 6E zamiast Wi-Fi 7. W porównaniu z urządzeniami 10,1 cala Getac UX10 i Durabook R10, które oba podają IP66, stopień ochrony jest o jeden stopień niższy, masa wyższa (UX10: 1,15 kg bez stacji dokującej z klawiaturą, R10: 1,2 kg), a dolna granica temperatury pracy wynosi −20 °C zamiast −29 °C. W zamian wymiana akumulatora podczas pracy należy w PX501 G5 do wyposażenia standardowego, podczas gdy UX10 i R10 rozwiązują to opcjonalnym akumulatorem mostkującym, a RS-232 figuruje jako złącze standardowe, podczas gdy UX10 i R10 podają port szeregowy tylko jako opcję.
Karta pozostawia otwartych kilka kwestii, które mogą mieć znaczenie przy wyborze. Nie podaje częstotliwości taktowania, czasu pracy w godzinach, masy wariantu z akumulatorem 9000 mAh ani dopuszczenia do stref zagrożonych wybuchem, takiego jak ATEX. Dla procesora nagłówek wymienia tylko Core i5 13. generacji, a specyfikacja wylicza trzy typy bez wskazania, który jest standardowy; o generacji Intel® Processor U300E PDF milczy. „Windows 11 GAC” występuje jako opcjonalny system operacyjny, bez wyjaśnienia tego określenia. Kto potrzebuje IP66, masy około 1,2 kg lub temperatur poniżej −20 °C, lepiej dobierze UX10 lub R10 z naszej oferty.
Karta danych podaje IP65, MIL-STD-810H i MIL-STD-461G jako certyfikowane oraz wymienia odporność na wibracje, wstrząsy i upadki; nagłówek podaje „5-foot Drop”, czyli 5 stóp (około 1,5 m). Według IEC 60529 klasa IP65 oznacza pyłoszczelność i ochronę przed strumieniem wody; zanurzenie nie jest objęte (zob. klasy ochrony IP). MIL-STD-461G dotyczy kompatybilności elektromagnetycznej; MIL-STD-810H to katalog metod badań, a nie certyfikacja (MIL-STD-810 w laptopach i tabletach). PDF nie podaje, które metody zbadano, na jakie podłoże ani ile razy urządzenie upuszczano.
Wymiary: 28 × 19,5 × 2,3 cm (11 × 7,7 × 0,9 cala, szer. × wys. × gł.). Masa: 1,36 kg (3 lbs), która według przypisu zależy od konfiguracji i akcesoriów. Temperatura pracy −20 °C do +60 °C, temperatura przechowywania −30 °C do +70 °C, wilgotność 95 %, bez kondensacji.
Wyświetlacz ma przekątną 10,1 cala i rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200), ze szkłem Gorilla Glass. PDF podaje jasność 1000 Nits i określa ją jako „sunlight readable”, czyli czytelną w świetle słonecznym (wyświetlacze czytelne w słońcu). Nie podaje metody pomiaru ani wartości minimalnej. W sprawie „hyper dimming” ten sam dokument zawiera dwa ujęcia: nagłówek opisuje technikę dostosowującą wyświetlacz do zmiennego światła otoczenia, specyfikacja mówi o opcji („hyper dimming option”). Pozostaje więc otwarte, czy funkcja należy do wyposażenia standardowego.
Według PDF pojemnościowy ekran wielodotykowy obsługuje pracę w rękawicach, odrzucanie wody i dłoni oraz rysik z twardą końcówką 2 mm. Opcjonalnie dostępny jest digitizer z piórem IP54; pióro jest więc sklasyfikowane niżej niż urządzenie z IP65. PDF nie podaje liczby punktów dotyku (na przykład 10 punktów).
Karta danych producenta wymienia następujące interfejsy. Przytaczamy listę bez zmian, ponieważ poszczególne złącza są podane jako opcje:
PDF wymienia ponadto dwie kamery (2 MP z przodu, 8 MP z tyłu z autofokusem i lampą błyskową LED), trzy programowalne przyciski, spust skanera kodów kreskowych oraz przyciski zasilania, głośności i Windows. Jako opcje rozbudowy podaje wbudowany czytnik kodów kreskowych 2D (OCR opcjonalnie), moduł czytnika NFC i kart Smart Card, czytnik linii papilarnych, czytnik MRZ oraz złącze snap-on do indywidualnych adaptacji. PDF nie mówi, które z tych modułów można łączyć; przy USB 2.0 i Micro SD stoi „or” (lub), a czy można zamontować oba jednocześnie, pozostaje otwarte.
Standardowo PDF podaje Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth V5.3 i GNSS (GPS/GLONASS/BeiDou). Pod hasłem „Optional” znajdują się 4G LTE/5G (sub 6G) i „Iridium LEO satellite”. Nagłówek karty wymienia 5G i Iridium bez słowa „optional”, natomiast specyfikacja podaje oba jako opcje; kierujemy się specyfikacją. Urządzenie ma dwa gniazda Nano-SIM.
Pozostaje otwarte, czy łączność satelitarna wymaga własnego modułu, czy można ją zamówić tylko razem z modułem komórkowym, jakiej anteny używa i jakie usługi obejmuje; PDF podaje tylko nazwę. W swoich kartach danych trzy urządzenia porównawcze SOL 7, UX10 i R10 podają Wi-Fi 7, podczas gdy PX501 G5 pozostaje przy Wi-Fi 6E. Kto potrzebuje Wi-Fi 7, powinien wybrać jedno z urządzeń porównawczych.
PX501 G5 ma akumulator 4500 mAh (10,8 V, 48,6 Wh), który PDF określa jako „hot swappable”, czyli wymienny podczas pracy urządzenia. Opcjonalny akumulator 9000 mAh (10,8 V, 97,2 Wh) również jest podany jako „hot swappable”. Obsługiwane jest szybkie ładowanie; ładowarka akumulatorów 4-gniazdowa figuruje wśród akcesoriów. Nagłówek mówi o „near indefinite capacity”, co zakłada dostępność naładowanych akumulatorów zapasowych.
Zasilanie zapewnia zasilacz sieciowy 65 W (100–240 V AC, 50/60 Hz); według przypisu I jest to wersja domyślna, zasilacz 65 W Typ-C jest opcjonalny. PDF nie podaje czasu pracy w godzinach; przypis II mówi, że wartości czasu pracy służą tylko do porównań i zależą od konfiguracji, aplikacji, zarządzania energią i warunków pracy. Jak długo urządzenie działa podczas wymiany akumulatora, również nie jest podane.
Specyfikacja wymienia TPM 2.0 jako funkcję bezpieczeństwa. Dochodzą opcjonalne moduły odczytu: czytnik linii papilarnych, moduł czytnika NFC i kart Smart Card oraz czytnik MRZ. Rysunek urządzenia w karcie pokazuje ponadto uchwyt na zamek Kensington.
Jako oprogramowanie PDF wymienia „DashON”, bez opisu funkcji. System operacyjny występuje tylko jako „OS optional: Windows 11 GAC”; PDF nie mówi, jaki system jest dostarczany bez tej opcji, ani co oznacza „GAC”. Wyjaśniamy to na zapytanie.
Pod hasłem „Accessories” karta danych wymienia dziesięć pozycji, tylko z nazwą i zdjęciem; nie zawiera numerów katalogowych ani wskazówek dotyczących zgodności.
1,36 kg (3 lbs). Według przypisu III rzeczywista masa zależy od konfiguracji i akcesoriów; dla wariantu z akumulatorem 9000 mAh PDF nie podaje masy.
IP65: pyłoszczelność i ochrona przed strumieniem wody. Zanurzenie nie jest objęte. Pióro digitizera IP54 jest sklasyfikowane niżej.
Tak. Według PDF akumulator 4500 mAh jest „hot swappable”, podobnie jak opcjonalny 9000 mAh. PDF nie podaje, jak długo trwa okno wymiany.
Obie występują w specyfikacji pod hasłem „Optional”: 4G LTE/5G (sub 6G) i Iridium LEO satellite. Standardowo: Wi-Fi 6E, Bluetooth V5.3 i GNSS.
Tak: 1× Thunderbolt™ 4 Typ-C i 1× RS-232, a także 1× USB 3.1 Typ-A i 1× Gigabit Ethernet (RJ45).
Wszystkie wartości z odpowiednich kart danych:
| Model | Wyświetlacz | Stopień ochrony | MIL-STD | Jasność | Waga | Temperatura |
|---|---|---|---|---|---|---|
| RuggON PX501 G5 | 10,1 cala | IP65 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | 1,36 kg | −20 °C do +60 °C |
| RuggON SOL 7 | 12 cali | IP65 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | 1,5 kg | −20 °C do +60 °C |
| Getac UX10 | 10,1 cala | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | 1,15 kg (tablet, bez stacji dokującej z klawiaturą) | -29 °C do 63 °C (przechowywanie: -51 °C do 71 °C) |
| Durabook R10 | 10,1 cala | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461F | 1000 Nits | 1,2 kg | -29 °C do 63 °C |
Przesuń palcem w bok, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia.
Wybierz żądane wyposażenie. Swoją konfigurację przeniesiesz następnie do zapytania ofertowego – ceny omówimy z Tobą osobiście.
Ten przegląd jest zestawieniem Twojego wyboru, a nie zweryfikowaną konfiguracją – wykonalność techniczną (zwłaszcza w przypadku opcji wzajemnie się wykluczających) potwierdzimy wiążąco w ofercie.