Autoryzowany sprzedawca · Lauchringen
Blog

Blackview, Oukitel, Ulefone czy tablet przemysłowy: co pokazują dane producentów

W handlu elektroniką można znaleźć wytrzymałe tablety marek Blackview, Oukitel i Ulefone, a kto szuka tabletu outdoor, trafia na nie szybko. Ten artykuł zestawia po jednym aktualnym tablecie każdej z trzech marek z trzema tabletami z naszej oferty. Wartości urządzeń obcych marek pochodzą wyłącznie ze stron producentów i zostały pobrane 26 i 27.10.2026. Czego strona nie podaje, w tabelach stoi jako „nie podano”. Nasze wartości pochodzą z kart danych na robustbook.bitblade.io. Blackview, Oukitel, Ulefone i Cat nie należą do naszej oferty; wiążące są zawsze aktualne dane danego producenta. Artykuł nie podaje cen.

Co Blackview, Oukitel i Ulefone podają dla swojego aktualnego tabletu

Dla każdej marki wybraliśmy model, którego strona producenta pokazuje pełne dane techniczne: Blackview Active 12 Pro, Oukitel RT11 i Ulefone Armor Pad 5 Ultra. Inne modele tych samych marek mają inne wartości, przede wszystkim w wyświetlaczu, wadze i akumulatorze.

Urządzenie (dane producenta) Wyświetlacz Ochrona i norma badania Jasność Temperatura pracy Waga Akumulator System i aktualizacje
Blackview Active 12 Pro11 cali, FHD+ IPS, 90 HzIP68 i IP69K, MIL-STD-810H650 nitsod -20 °C do 60 °C1522 g30000 mAh; możliwość wymiany nie podanoAndroid 15 (DokeOS_P 4.2); trzy lata aktualizacji wersji Androida; poprawki bezpieczeństwa nie podano
Oukitel RT118,0 cala, 800 x 1280, IPSIP68 (1,5 m, 30 minut), IP69K, MIL-STD-810H500 nits (typowo)od -20 °C do 55 °C625 g10000 mAh; możliwość wymiany nie podanoAndroid 16.0, OTA: tak; okres aktualizacji nie podano
Ulefone Armor Pad 5 Ultra11 cali, 1920 x 1200, 90 HzIP68 (1,5 m, 30 minut), IP69K, MIL-STD-810Hnie podanonie podano1600 g24200 mAh, wbudowany na stałeAndroid 15; lista specyfikacji na stronie produktu podaje Android 16 (OTA); okres aktualizacji nie podano

Źródła: blackview.hk, oukitel.com i ulefone.com wraz ze stroną specyfikacji, pobrane 26 i 27.10.2026.

Wszyscy trzej producenci podają IP68, IP69K i MIL-STD-810H. Oukitel i Ulefone podają dla IP68 warunki badania: głębokość wody 1,5 m przez 30 minut, Ulefone dodatkowo według IEC 60529. Blackview pisze w nagłówku „IP69”, a w tabeli specyfikacji „IP68&IP69K”; przyjmujemy tabelę. W sprawie MIL-STD-810H Blackview pisze, że urządzenie przeszło badania, ale strona nie wymienia metod ani wartości badawczych. Oukitel i Ulefone podają tylko normę. Ulefone zwraca ponadto uwagę, że ochrona przed wodą i kurzem nie jest trwała i może słabnąć wskutek normalnego zużycia; szkód spowodowanych cieczą gwarancja według tej strony nie obejmuje.

Przy akumulatorze dane nie mają wspólnej podstawy. Ulefone podaje 24200 mAh i sam przelicza to na 12100 mAh przy 7,74 V, czyli około 93,7 Wh. Blackview i Oukitel nie podają napięcia, więc ich energii nie da się przeliczyć na Wh. O aktualizacjach Blackview pisze: trzy lata dużych aktualizacji wersji Androida, od Androida 15 do Androida 17. Dla poprawek bezpieczeństwa żadna z trzech stron nie podaje okresu.

Cat: dlaczego w tabeli nie ma wiersza

Chcieliśmy uwzględnić także tablet Cat. Dawna strona producenta catphones.com nie odpowiedziała podczas naszego sprawdzenia 27.10.2026: dla domeny nie ma wpisanego serwera, a www.catphones.com nie daje się rozwiązać. Innej strony producenta z aktualnym tabletem Cat nie znaleźliśmy. Bez źródła producenta nie zapisujemy żadnych wartości. Kto znajdzie tablet Cat w handlu, powinien poprosić o kartę danych i wskazanie gwaranta, zanim porówna go z innym urządzeniem.

Trzy tablety z naszej oferty

Druga tabela pokazuje trzy tablety o takiej samej lub podobnej wielkości ekranu, dwa z Androidem i jeden z Windows. Wartości pochodzą z naszych kart danych, które z kolei opierają się na kartach danych producentów Getac, Fieldbook (Logic Instrument) i Durabook.

Model Wyświetlacz Ochrona i norma badania Jasność Temperatura pracy Waga Akumulator System
Getac ZX10 G210,1 cala, 1920 x 1200IP66, MIL-STD-810H1000 nitsod -29 °C do 63 °C906 g3,88 V, 4990 mAh; opcjonalnie 9980 mAh; technologia LifeSupport do wymiany akumulatoraAndroid 15.0
Fieldbook N101G210,1 cala, 1200 x 1920IP65, MIL-STD-810H700 nitsod -20 °C do 60 °C1,14 kg3,8 V, 10000 mAh, wymienny bez narzędziAndroid 14 z usługami Google
Durabook R1010,1 cala, 1920 x 1200IP66, MIL-STD-810H, MIL-STD-461F1000 nitsod -29 °C do 63 °C1,2 kg11,4 V, 4400 mAh; opcjonalnie 8700 mAh; opcjonalnie akumulator pomostowy (czas wymiany 1 min)Windows 11 Professional

Getac ZX10 G2 widziany z przodu, z ekranem głównym Androida, przyciskami po prawej stronie i napisem Getac pod wyświetlaczem

Zdjęcie: Getac ZX10 G2, zdjęcie produktowe z robustbook.bitblade.io.

Z napięcia i pojemności wychodzi w ZX10 G2 około 19,4 Wh, w N101G2 38 Wh, a w R10 około 50,2 Wh w akumulatorze standardowym. To obliczenie, nie dane producenta. Tablet Ulefone z 93,7 Wh leży wyżej, ale nie ma wymiennego akumulatora.

Gdzie dane pokazują różnice

Same stopnie ochrony nie dzielą obu grup. Trzy urządzenia z handlu podają IP68 i IP69K, nasze trzy tablety IP65 i IP66. Przy IP68 bada się zanurzenie, przy IP66 silny strumień wody, przy IP69K według opisu Blackview strumienie wody pod wysokim ciśnieniem i gorącej; co oznaczają poszczególne cyfry, wyjaśnia artykuł Stopnie ochrony IP. Według liczb urządzenia z handlu stoją tu co najmniej na równi. Różnice leżą gdzie indziej.

Akumulator i wymiana w trakcie pracy

Tablet Ulefone ma na stałe wbudowany akumulator, a producent ostrzega, że wyjęcie może uszkodzić urządzenie. Blackview i Oukitel nie podają na stronie niczego o możliwości wymiany. W Fieldbook N101G2 akumulator wymienia się bez narzędzi, w ZX10 G2 karta danych podaje technologię LifeSupport do wymiany akumulatora, w R10 akumulator pomostowy z jedną minutą czasu wymiany. Kto pracuje zmianowo i nie chce wyłączać urządzenia, potrzebuje tej cechy; kto ładuje tablet wieczorem, jej nie potrzebuje. Więcej w artykule Wymienny akumulator i hot-swap.

Temperatura i jasność

W temperaturze pracy ZX10 G2 i R10 sięgają od -29 °C do 63 °C, N101G2 od -20 °C do 60 °C. Blackview podaje od -20 °C do 60 °C, Oukitel od -20 °C do 55 °C, Ulefone nie podaje zakresu. W jasności 1000 nits (ZX10 G2, R10) i 700 nits (N101G2) stoją naprzeciw 650 nits u Blackview i 500 nits u Oukitel; Ulefone nie podaje wartości.

Dane badań i dopuszczenia

Wszystkie sześć urządzeń podaje MIL-STD-810H i żadna z sześciu stron nie ujawnia metod ani wartości badawczych. W Durabook R10 karta danych podaje dodatkowo MIL-STD-461F, normę kompatybilności elektromagnetycznej. Na trzech stronach z handlu nie znaleźliśmy o tym nic, tak samo jak o ATEX czy innych dopuszczeniach do stref zagrożonych wybuchem. To nie znaczy, że ich nie ma; znaczy, że producenci nie podają ich tam. Kto ich wymaga, musi zażądać dowodu. O normach i testach upadku pisze artykuł MIL-STD-810 w laptopach i tabletach.

Interfejsy, gwarancja i aktualizacje

Strony z handlu podają USB-C (u Oukitel jako USB 3.0, u Ulefone jako USB 2.0; Blackview nie podaje typu USB), gniazda SIM i microSD. Złącza dokującego, RJ45 ani RS-232 tam nie ma. U nas ZX10 G2 ma złącze dokujące, N101G2 RJ45 i złącze pogo do stacji dokujących, R10 Thunderbolt 4, RJ45 i opcjonalnie RS-232. W kwestii gwarancji strony z handlu nie podają okresu, Oukitel i Ulefone dołączają kartę gwarancyjną. Nasze karty danych podają dla R10 opcje „Rozszerzona gwarancja” i „Rozszerzona gwarancja na akumulator”, ale nie podają standardowego okresu; dla ZX10 G2 i N101G2 karta danych nie podaje okresu gwarancji. Przy okresie aktualizacji jest tak samo jak u urządzeń obcych marek: Blackview podaje trzy lata wersji Androida, w naszych kartach danych nie ma okresu. Proszę o to zapytać przed zamówieniem.

Czego karty danych nie rozstrzygają

Karta danych mówi, co producent gwarantuje, a nie jak długo urządzenie wytrzyma na Państwa budowie, w chłodni czy na wózku widłowym. Blackview sam pisze, że badania odbywają się w warunkach laboratoryjnych, a wyniki w codziennym użyciu mogą się różnić. Dotyczy to każdej marki, także naszych. Trzy rzeczy da się wyjaśnić tylko sprawdzając je przed zakupem: czy aplikacja działa na Androidzie czy na Windows (zob. Windows czy Android w wytrzymałym tablecie), czy urządzenie pasuje do Państwa systemu zarządzania urządzeniami mobilnymi i czy w pracy potrzebuje stacji dokującej, uchwytu pojazdowego albo interfejsu szeregowego.

Do pracy w strefach zagrożonych wybuchem żaden z sześciu porównywanych tu tabletów nie podaje dopuszczenia. Potrzebne są do tego urządzenia z własnym oznaczeniem Ex; karty danych wymienionych tu modeli żadnego nie zawierają.

Kiedy wystarczy urządzenie z handlu, a kiedy tablet przemysłowy

Tablet z handlu może wystarczyć, gdy spełnione są razem trzy warunki: pozostaje głównie w cieniu lub pod dachem, pracuje jedną zmianę bez wymiany akumulatora i nikt nie wymaga dopuszczeń, stacji dokujących ani zagwarantowanej dostępności modelu przez kilka lat. Dotyczy to prywatnego tabletu outdoor, także niektórych drugich urządzeń w firmie. Karty danych pokazują dla Blackview, Oukitel i Ulefone solidne liczby w zakresie wody, kurzu i upadku.

Tablet przemysłowy staje się konieczny, gdy któregoś z tych warunków brakuje. Chodzi przede wszystkim o mróz poniżej -20 °C, bezpośrednie słońce przy 1000 nits, akumulator wymieniany w trakcie pracy, stację dokującą w pojeździe lub interfejs taki jak RS-232. Strona Tablet przemysłowy porządkuje te wymagania, Tabela porównawcza tabletów zestawia nasze modele obok siebie. O iPadzie na budowie jest osobny artykuł: iPad na budowie czy wytrzymały tablet.

Najczęstsze pytania

Czy tablet Blackview jest tabletem przemysłowym?

Blackview sam nazywa Active 12 Pro wytrzymałym tabletem (Rugged) i wymienia budownictwo, rolnictwo i służby ratunkowe jako pola zastosowań. Tabletem przemysłowym nazywamy urządzenia o cechach takich jak wymienny akumulator, dokowanie, interfejsy i udokumentowane dopuszczenia. Takich danych brakuje na stronie Blackview, ale nie jest tam napisane, że brakować muszą; po prostu nie są podane.

Który tablet ma większy akumulator, Blackview czy Ulefone?

Według stron producentów Blackview ma 30000 mAh wobec 24200 mAh u Ulefone. Ulefone przelicza 24200 mAh na 12100 mAh przy 7,74 V, Blackview nie podaje napięcia. Czy liczba Blackview jest rozumiana tak samo, ze strony nie wynika; porównanie w Wh nie jest więc możliwe.

Czy Oukitel ma tablet z IP68 i MIL-STD-810H?

Tak, Oukitel RT11 podaje IP68 (1,5 m, 30 minut), IP69K i MIL-STD-810H. Na stronie produktu RT11 nie ma wysokości upadku. Dla innych modeli Oukitel obowiązują inne wartości; proszę sprawdzić stronę modelu, który chcą Państwo kupić.

Czy RobustBook sprzedaje tablety Blackview, Oukitel, Ulefone lub Cat?

Nie. Oferujemy Getac, Durabook, Fieldbook, RuggON i Archos. Urządzenia obcych marek występują tu tylko w porównaniu.

Wniosek: kto powinien sięgnąć po które urządzenie

Kto szuka wytrzymałego tabletu na umiarkowany klimat, krótkie zmiany i bez stacji dokującej, znajdzie u Blackview, Oukitel i Ulefone urządzenia z IP68, IP69K i MIL-STD-810H; strony podają u Blackview 650 nits, u Oukitel 500 nits, u Ulefone brak wartości. Kto pracuje w -29 °C, potrzebuje 1000 nits w słońcu, chce wymieniać akumulator w trakcie pracy albo wymaga RJ45, RS-232 lub stacji dokującej, lepiej poradzi sobie z Getac ZX10 G2, Fieldbook N101G2 lub Durabook R10. Kto potrzebuje Windows, bierze R10. Dla stref Ex żadne z sześciu urządzeń nie podaje dopuszczenia.

Zespół RobustBook sprawdzi razem z Państwem, jakich danych wymaga Państwa zastosowanie, i wskaże odpowiednią konfigurację.