Marka: Durabook
Wyświetlacz 14,0 cala · Stopień ochrony IP66 · MIL-STD-810H, MIL-STD-461G · Waga 4,9 kg (zależnie od konfiguracji). Wszystkie kluczowe dane wraz ze źródłem w karcie danych.
Wycena w 2 minutySkontaktuj się z nami, aby uzyskać informacje o leasingu i wynajmie z opcją wykupu!
Durabook Z14I-HG Według Durabook Z14I-HG to „Mobile Workstation“ z wyświetlaczem 14,0 cala, procesorem Intel Core Ultra i grafiką NVIDIA RTX Ada, certyfikowana według MIL-STD-810H, MIL-STD-461G i IP66. Poniższe dane pochodzą z karty danych producenta (Durabook, marzec 2026, angielska).
Wyświetlacz: 14,0 cala FHD (1920 x 1080), wyświetlacz DynaVue® 1200 Nits (czytelny w pełnym słońcu) z pojemnościowym ekranem wielodotykowym; tryb dotyku do wyboru: palec/woda, rękawice lub rysik (funkcja programowalna).
Procesor: Intel® Core™ Ultra 7 165U (12 MB pamięci podręcznej, do 4,9 GHz, 12 rdzeni, 14 wątków) lub Intel® Core™ Ultra 7 155U (12 MB pamięci podręcznej, do 4,8 GHz, 12 rdzeni, 14 wątków), każdy z Intel® AI Boost NPU.
Grafika: Intel® Graphics i NVIDIA® RTX 3500 Ada z 12 GB GDDR6; opcjonalnie NVIDIA® RTX 5000 Ada z 16 GB GDDR6.
Pamięć RAM i pamięć masowa: 2 gniazda, 32 GB do 64 GB DDR5 (5600 MHz); dysk SSD NVMe PCIe 512 GB, opcjonalnie 1 TB/2 TB, opcjonalnie SSD OPAL 2.0, opcjonalnie drugi SSD NVMe, opcjonalnie trzeci SSD SATA; dwa wymienne dyski quick-release.
Interfejsy: 2× Thunderbolt 4 (Type-C), 1× USB 3.2 Gen 2, 1× USB 3.2 Gen 1 i 1× USB 2.0 (Type-A), 5× HDMI 2.1, 1× VGA, 2× RJ45, 2× port szeregowy (RS232/RS422/RS485), kombinowane gniazdo audio, microSD, Dual SIM (Nano SIM i eSIM), czytnik kart inteligentnych, ExpressCard 54, DC-In.
Łączność bezprzewodowa: Intel® Wi-Fi 7 BE200 (802.11be), Bluetooth® 5.4, Ethernet 10/100/1000; opcjonalnie dedykowany moduł GPS (UBLOX-NEO-M9N), opcjonalnie 4G LTE multi-carrier, opcjonalnie 5G.
Wytrzymałość: IP66, MIL-STD-810H i MIL-STD-461G; obudowa ze stopu magnezu, osłony złączy; temperatura pracy −29 °C do 63 °C (przechowywanie −51 °C do 71 °C), wilgotność 5 % do 95 %.
Zasilanie: wymienny akumulator główny quick-release, Li-Ion, 10,8 V, 6900 mAh; opcjonalnie drugi akumulator, Li-Ion, 10,8 V, 4700 mAh; zasilacz 240 W (100–240 V, 50–60 Hz).
Bezpieczeństwo i oprogramowanie: Windows® 11 Pro 64-bit, Intel vPro™ Technology, Secured-Core PC, TPM 2.0, BIOS zgodny z NIST, czytnik kart inteligentnych, tryb stealth, tryb noktowizyjny, zabezpieczenie Kensington; opcjonalnie Windows Hello, czytnik linii papilarnych, czytnik RFID LF/HF (NFC).
Wymiary, waga i wprowadzanie danych: 356 × 280 × 77 mm, 4,9 kg; klawiatura membranowa z podświetleniem LED i dwoma programowalnymi klawiszami (P1/P2); 3 lata ograniczonej gwarancji.
Według strony producenta (durabook.com, odczyt z 20.10.2026) Z14I-HG został zbudowany z myślą o ekstremalnych warunkach i obciążeniach opartych na sztucznej inteligencji. Jako obszary zastosowań Durabook wymienia taktyczne pojazdy dowodzenia, automatykę przemysłową, inżynierię terenową i inspekcję wspieraną przez AI; w odniesieniu do wyjścia na kilka ekranów wymienia mobilne centra dowodzenia, pomieszczenia nadzoru i platformy symulacyjne. W nagłówku pliku PDF widnieje według producenta „Edge AI Acceleration with 682 TOPS“; podajemy to jako deklarację producenta i nie sprawdzaliśmy tego. Czym mobilna stacja robocza różni się od zwykłego laptopa, wyjaśnia artykuł Czym jest mobilna stacja robocza?; sam Durabook określa Z14I-HG w pliku PDF jako „Mobile Workstation“.
W porównaniu z Durabook Z14I model Z14I-HG różni się według obu kart danych przede wszystkim wagą i grafiką: 4,9 kg zamiast 3,6 kg, NVIDIA RTX 3500 Ada z 12 GB, której PDF nie oznacza jako opcji, oraz 5 zamiast 1 złącza HDMI 2.1. Dla Z14I karta danych podaje osobną kartę graficzną (NVIDIA RTX A500) jako opcję, a jasność 1200 Nits jest tam opcjonalna. Przekątna wyświetlacza (14,0 cala), stopień ochrony (IP66) i normy (MIL-STD-810H, MIL-STD-461G) są w obu takie same. Durabook Z14I-DX3 to osobny model z własną kartą danych i nie jest opisany na tej stronie.
Ograniczenia: przy 4,9 kg Z14I-HG jest wyraźnie cięższy niż Durabook S15 (2,6 kg) i cięższy niż Getac X600 (4,41 kg); PDF zaznacza, że waga zależy od konfiguracji i opcjonalnych akcesoriów. Do pracy, przy której urządzenie trzeba często nosić, nadaje się więc tylko w ograniczonym stopniu. PDF nie podaje czasu pracy na akumulatorze, wysokości upadku, poboru mocy grafiki ani złącza dokującego; nie wymienia też oznaczenia ATEX.
PDF wymienia MIL-STD-810H z próbami: wstrząsy, wibracje, deszcz, pył, wysokość, zamrażanie/rozmrażanie, wysoka i niska temperatura, szok termiczny, wilgotność, atmosfera wybuchowa, promieniowanie słoneczne, mgła solna i odporność na grzyby, a ponadto MIL-STD-461G (Conduction, Radiation, Conducted Susceptibility, Radiated Susceptibility). „Explosive Atmosphere“ to metoda badania z MIL-STD-810H, a nie dopuszczenie do stref zagrożonych wybuchem; oznaczenia ATEX PDF nie wymienia. Co kryje się za procedurami badań, wyjaśnia artykuł MIL-STD-810 w laptopach i tabletach.
Stopień ochrony podano jako IP66 – według IEC 60529 pyłoszczelny i chroniony przed silnymi strumieniami wody; zanurzenie nie jest objęte. Dalsze dane z PDF: obudowa ze stopu magnezu, osłony złączy, temperatura pracy −29 °C do 63 °C (−20 °F do 145 °F), przechowywanie −51 °C do 71 °C, wilgotność 5 % do 95 %. Systematykę cyfr wyjaśnia artykuł Klasy ochrony IP.
Wyświetlacz ma przekątną 14,0 cala przy rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (FHD) i jest podany jako wyświetlacz DynaVue® o jasności 1200 Nits, według PDF czytelny w pełnym słońcu. Ma pojemnościowy ekran wielodotykowy; tryb dotyku można wybrać spośród palec/woda, rękawice i rysik (funkcja programowalna). Wbudowana kamera internetowa ma 2,0 MP i migawkę.
Od ok. 1000 Nits wyświetlacz uchodzi za nadający się do pracy w słońcu; więcej w artykule wyświetlacze czytelne w słońcu. PDF nie podaje innych poziomów jasności ani informacji o powierzchni szkła czy powłoce antyodblaskowej.
Urządzenie łączy Intel® Graphics z NVIDIA® RTX 3500 Ada z 12 GB GDDR6; jako opcję PDF wymienia NVIDIA® RTX 5000 Ada z 16 GB GDDR6. Jako kierunek zastosowań PDF podaje generatywną AI, inferencję oraz modelowanie 3D/symulację. Oba procesory (Core Ultra 7 165U i 155U) są wymienione z Intel® AI Boost NPU.
Dla wyjścia obrazu PDF wymienia 5 złączy HDMI 2.1 (Type A), jedno złącze VGA i 2 złącza Thunderbolt 4 (Type C). Czy wszystkie wyjścia można używać jednocześnie i jakie rozdzielczości osiągają, PDF nie podaje.
Zintegrowane są Ethernet 10/100/1000, Intel® Wi-Fi 7 BE200 (802.11be) i Bluetooth® 5.4; na liście interfejsów figuruje Dual SIM (Nano SIM i eSIM). Jako opcje PDF wymienia dedykowany moduł GPS (UBLOX-NEO-M9N), 4G LTE multi-carrier i 5G. Jakie pasma komórkowe obsługują moduły, PDF nie podaje.
System operacyjny to Windows® 11 Pro 64-bit. PDF wymienia Intel vPro™ Technology, Secured-Core PC, TPM 2.0, BIOS zgodny z NIST, łatwo wyjmowany dysk SSD, czytnik kart inteligentnych, tryb stealth, tryb noktowizyjny i zabezpieczenie Kensington; nie wyjaśnia, co dokładnie przełączają tryb stealth i tryb noktowizyjny. Opcjonalne są Windows Hello (z kamerą IR 5,0 MP), czytnik linii papilarnych i czytnik RFID LF/HF (NFC). W przypadku Secured-Core PC, Windows Hello, kamery IR i czytnika RFID PDF odsyła do działu sprzedaży: dostępność należy tam sprawdzić.
PDF wymienia następujące interfejsy; liczbę i przypisanie podajemy bez zmian:
Pamięć masowa składa się z dwóch wymiennych dysków quick-release; pamięć RAM ma 2 gniazda na 32 GB do 64 GB DDR5 (5600 MHz). Wnęka Media Bay mieści do wyboru napęd DVD Super Multi, drugi akumulator lub dysk SSD SATA, według PDF zawsze tylko jedną z tych opcji. Klawiatura jest membranowa z podświetleniem LED i dwoma programowalnymi klawiszami (P1/P2); do tego dwa głośniki, mikrofon oraz klawisze głośności i wyciszenia.
Akumulator główny to wymienny akumulator quick-release, Li-Ion, 10,8 V, 6900 mAh. Jako opcję PDF wymienia drugi akumulator Li-Ion (10,8 V, 4700 mAh), który znajduje się we wnęce Media Bay i zastępuje tam napęd lub trzeci dysk SSD. Zasilacz podano jako 100–240 V, 50–60 Hz i 240 W.
PDF nie podaje ani czasu pracy na akumulatorze, ani czasu ładowania. Opisuje akumulator jako wymienny (removable, quick-release); czy można go wymienić podczas pracy, nie jest tam wskazane.
PDF podaje 4,9 kg przy wymiarach 356 × 280 × 77 mm (wysokość bez stopek zderzakowych obudowy rozszerzenia). Waga zależy od konfiguracji i opcjonalnych akcesoriów.
IP66, a także MIL-STD-810H i MIL-STD-461G. IP66 oznacza pyłoszczelność i ochronę przed silnymi strumieniami wody; zanurzenie nie jest objęte.
Tak, 2× Thunderbolt 4 (Type-C). Do tego 5× HDMI 2.1 i 1× VGA.
Tak, 2× szeregowy (RS232/RS422/RS485, D-Sub, 9-pinowy). PDF nie podaje, jak przełącza się tryb (RS232, RS422 lub RS485).
NVIDIA® RTX 3500 Ada z 12 GB GDDR6 oprócz Intel® Graphics; opcjonalnie NVIDIA® RTX 5000 Ada z 16 GB GDDR6.
Wszystkie wartości z odpowiednich kart danych:
| Model | Wyświetlacz | Stopień ochrony | MIL-STD | Jasność | Waga | Temperatura |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Durabook Z14I-HG | 14,0 cala | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1200 Nits | 4,9 kg (zależnie od konfiguracji) | -29 °C do 63 °C |
| Durabook Z14I | 14,0 cala | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1200 Nits (opcjonalnie) | 3,6 kg (zależnie od konfiguracji) | -29 °C do 63 °C |
| Getac X600 | 15,6 cala | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | 4,41 kg (zależnie od konfiguracji) | -29 °C do 63 °C (przechowywanie: -51 °C do 71 °C) |
| Durabook S15 | 15,6 cala | IP53 (opcjonalnie) | MIL-STD-810H | 1000 Nits (opcjonalnie) | 2,6 kg | -20 °C do 60 °C |
Przesuń palcem w bok, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia.
Wybierz żądane wyposażenie. Swoją konfigurację przeniesiesz następnie do zapytania ofertowego – ceny omówimy z Tobą osobiście.
Ten przegląd jest zestawieniem Twojego wyboru, a nie zweryfikowaną konfiguracją – wykonalność techniczną (zwłaszcza w przypadku opcji wzajemnie się wykluczających) potwierdzimy wiążąco w ofercie.