Marka: Durabook
Wyświetlacz 3 × 14,0 cala · Stopień ochrony nie podano · MIL-STD-810H, MIL-STD-461G · Waga 9,8 kg (zależnie od opcji). Wszystkie kluczowe dane wraz ze źródłem w karcie danych.
Wycena w 2 minutySkontaktuj się z nami, aby uzyskać informacje o leasingu i wynajmie z opcją wykupu!
Producent nazywa Durabook Z14I-DX3 „Triple-Screen Workstation”: wytrzymały laptop z trzema składanymi wyświetlaczami 14,0 cala (tri-fold), procesorem Intel Core Ultra ze zintegrowanym NPU oraz przyłączami takimi jak Thunderbolt™ 4, LAN i porty szeregowe. Poniższe dane pochodzą z karty danych producenta (Durabook, wersja Sep. 2026_V1, angielska).
System operacyjny, procesor i grafika: Windows 11 Pro 64-bit; Intel® Core™ Ultra 5 125U, 5 135U, 7 155U lub 7 165U (12 MB pamięci podręcznej, 12 rdzeni, 14 wątków, z Intel® AI Boost NPU; do 4,3 / 4,4 / 4,8 / 4,9 GHz); Intel® Graphics, opcjonalnie NVIDIA® RTX A500, RTX 3500 Ada (12 GB GDDR6) lub RTX 5000 Ada (16 GB GDDR6).
Wyświetlacz: 3 × 14,0 cala FHD (1920 x 1080), 1200 Nits DynaVue® (czytelny w świetle słonecznym), pojemnościowy ekran wielodotykowy; wybierany tryb dotyku dla palca/wody, rękawic lub rysika.
Pamięć RAM i pamięć masowa: 2 gniazda, od 16 GB do 64 GB DDR5 (5600 MHz); dysk SSD NVMe PCIe 256 GB, opcjonalnie 512 GB/1 TB/2 TB, SSD OPAL 2.0, drugi dysk SSD NVMe lub trzeci dysk SSD SATA.
Interfejsy: 1× Thunderbolt 4 (Type-C), 1× USB 3.2 Gen 2, 1× USB 3.2 Gen 1 i 1× USB 2.0 (wszystkie Type-A), 2× Ethernet (RJ45), 2× szeregowy (RS232/RS422/RS485), HDMI 2.1, VGA, microSD, czytnik kart inteligentnych, ExpressCard 54, złącze dokujące (41-pinowe, Pogo).
Łączność bezprzewodowa: Intel® Wi-Fi 7 BE200 (802.11be), Bluetooth 5.4, Ethernet 10/100/1000; dual SIM (Nano SIM i eSIM); opcjonalnie moduł GPS (UBLOX-NEO-M9N), 4G LTE (multi-carrier) i 5G.
Wytrzymałość: MIL-STD-810H i MIL-STD-461G, obudowa ze stopu magnezu, osłony portów, temperatura pracy od −29 °C do 63 °C; karta danych nie podaje stopnia ochrony IP.
Zasilanie: akumulator główny Li-Ion, 10,8 V, 6900 mAh (wymienny, szybkowymienny); opcjonalnie drugi akumulator, 4700 mAh; dodatkowy akumulator do wyświetlaczy, 14,4 V, 6700 mAh; zasilacz 100–240 V, 210 W.
Bezpieczeństwo: Intel vPro® Technology, Secured-Core PC, TPM 2.0, BIOS zgodny z NIST, czytnik kart inteligentnych, tryb stealth, tryb noktowizyjny, zabezpieczenie Kensington; opcjonalnie Windows Hello, czytnik linii papilarnych, czytnik RFID LF/HF (NFC).
Rozszerzenia i akcesoria: wnęka multimedialna (tylko jedna opcja): DVD Super Multi, drugi akumulator lub SSD SATA; opcjonalny moduł rozszerzeń: PCI-Express 3.0 (2 gniazda), dyskretna VGA lub rozszerzenie pamięci masowej z RAID 0/1/5/10.
Wymiary, waga, gwarancja: 391 × 298 × 137,5 mm, 9,8 kg (zależnie od opcji), 3-letnia ograniczona gwarancja.
Uwagi z karty danych: w przypadku Secured-Core PC, Windows Hello, czytnika RFID, grafiki NVIDIA, trzeciego dysku SSD SATA i opcji modułu rozszerzeń dostępność należy sprawdzić w dziale sprzedaży. Waga i wymiary zależą od wybranych opcji. Dla optymalnej wydajności grafiki Durabook zaleca co najmniej 32 GB pamięci RAM i co najmniej dysk SSD 512 GB.
Na swojej stronie producenta (durabook.com, odczyt 20.10.2026) Durabook opisuje Z14I-DX3 jako przenośne stanowisko pracy do mobilnego dowodzenia i działań w terenie: jest przeznaczony do pojazdów dowodzenia, tymczasowych centrów operacyjnych, miejsc akcji ratunkowych i środowisk przemysłowych, a obraz wideo na żywo, mapy, telemetria i raporty mają pozostawać widoczne obok siebie na trzech wyświetlaczach. Według producenta oba dodatkowe wyświetlacze składają się do wewnątrz i podczas transportu pozostają przymocowane do urządzenia. Strona producenta wymienia ponadto jako opcję indywidualną zabudowę joysticków i przełączników w celu stworzenia stacji kontroli naziemnej dla systemów bezzałogowych; w karcie danych (PDF) nie ma o tym mowy. Co wyróżnia klasę urządzeń „mobile workstation”, wyjaśnia artykuł Mobile workstation: co to jest?; artykuł na blogu o Z14I-DX3 osadza jego zastosowanie w dowodzeniu operacjami w kontekście.
Najbliższym urządzeniem w naszej ofercie jest Durabook Z14I z jednym wyświetlaczem 14,0 cala: według jego karty danych waży 3,6 kg, podaje IP66 i ma 2× Thunderbolt 4. Z14I-DX3 waży według karty danych 9,8 kg, nie podaje stopnia ochrony IP i ma 1× Thunderbolt 4; w zamian oferuje dwa interfejsy szeregowe (RS232/RS422/RS485) zamiast 2× RS-232 oraz dwa dodatkowe wyświetlacze. W porównaniu z Getac X600 (15,6 cala, 4,41 kg, IP66, 1000 Nits) i Durabook S15 (15,6 cala, 2,6 kg, IP53 opcjonalnie) DX3 jest wyraźnie cięższy, ale jako jedyne z wymienionych urządzeń ma więcej niż jeden wyświetlacz. Durabook Z14I-HG to odrębny model z własną stroną i własną kartą danych.
Do czego się nie nadaje: przy wadze 9,8 kg (zależnie od opcji) i wymiarach 391 × 298 × 137,5 mm Z14I-DX3 nie jest naszym zdaniem przeznaczony do noszenia na ciele ani do obsługi w ręku, lecz do pracy na stałym stanowisku, w pojeździe lub w tymczasowym centrum operacyjnym. Karta danych nie podaje ani stopnia ochrony IP, ani wysokości upadku, ani czasu pracy na akumulatorze; kto chce używać urządzenia w deszczu, w kurzu lub przy strumieniach wody, powinien przed zapytaniem zapytać producenta o te dane. Karta danych pozostawia też otwarte, który procesor i jaka konfiguracja pamięci masowej należą do konfiguracji podstawowej.
Karta danych podaje MIL-STD-810H z próbami: udar, wibracje, wysokość, zamrażanie/rozmrażanie, wysoka i niska temperatura, szok termiczny, wilgotność, atmosfera wybuchowa i promieniowanie słoneczne, a także MIL-STD-461G z obszarami badań conduction, radiation, conducted susceptibility i radiated susceptibility (kompatybilność elektromagnetyczna). „Explosive atmosphere” jest metodą badań z MIL-STD-810H; karta danych nie podaje żadnego dopuszczenia do stref zagrożonych wybuchem (na przykład ATEX). Co stoi za metodami badań, opisuje artykuł MIL-STD-810 w laptopach i tabletach.
Obudowa jest wykonana ze stopu magnezu i ma osłony portów; akumulator i dwa dyski pamięci masowej można wymieniać jako elementy szybkowymienne (quick-release). Temperatura pracy wynosi od −29 °C do 63 °C (od −20 °F do 145 °F), temperatura przechowywania od −51 °C do 71 °C, a dopuszczalna wilgotność od 5 % do 95 %. Karta danych nie podaje stopnia ochrony IP, a same osłony portów nie dowodzą stopnia ochrony przed kurzem lub wodą. Gwarancja standardowa wynosi trzy lata (3-year limited warranty).
Z14I-DX3 ma trzy wyświetlacze po 14,0 cala każdy w rozdzielczości FHD (1920 x 1080). Dla wyświetlacza DynaVue® karta danych podaje 1200 Nits i opisuje go jako czytelny w świetle słonecznym, nie rozróżniając trzech ekranów; strona producenta mówi o jasności do 1200 Nits dla wszystkich trzech wyświetlaczy. Obsługa dotykowa jest pojemnościowa (wielodotykowa); tryb można wybrać dla palca/wody, rękawic lub rysika.
Według strony producenta każdy dodatkowy wyświetlacz ma własne elementy sterowania OSD, dzięki czemu jasność i kontrast można ustawiać dla każdego ekranu osobno; sama karta danych wymienia klawisze nawigacji OSD. Klawiatura jest membranowa z podświetleniem LED, a dwa klawisze (P1/P2) są programowalne. Karta danych wymienia ponadto tryb stealth i tryb noktowizyjny, nie wyjaśniając ich działania.
Do wyboru są cztery procesory serii Intel® Core™ Ultra: 5 125U (do 4,3 GHz), 5 135U (do 4,4 GHz), 7 155U (do 4,8 GHz) i 7 165U (do 4,9 GHz), każdy z 12 MB pamięci podręcznej, 12 rdzeniami, 14 wątkami i zintegrowanym Intel® AI Boost NPU. Grafika jest podana jako Intel® Graphics, opcjonalnie NVIDIA® RTX A500, RTX 3500 Ada z 12 GB GDDR6 lub RTX 5000 Ada z 16 GB GDDR6. Według strony producenta NPU przyspiesza obsługiwane zadania AI; Durabook wymienia opcjonalną RTX 5000 Ada dla analizy AI (analiza obrazu i wideo) oraz dla aplikacji GIS i 3D.
Karta danych nie zawiera wartości wydajności, takich jak TOPS czy testy porównawcze. System operacyjny to Windows 11 Pro 64-bit, a pamięć RAM składa się z 2 gniazd z 16 GB do 64 GB DDR5 (5600 MHz). Karta danych nie mówi, który poziom procesora należy do konfiguracji podstawowej.
Karta danych wymienia następujące interfejsy:
Według karty danych wnęka multimedialna przyjmuje zawsze tylko jedną opcję: DVD Super Multi, drugi akumulator lub SSD SATA. Opcjonalny moduł rozszerzeń oferuje PCI-Express 3.0 (2 gniazda), dyskretną VGA lub rozszerzenie pamięci masowej z RAID 0/1/5/10; te trzy opcje wzajemnie się wykluczają. Według strony producenta umożliwiają one między innymi wdrożenia przenośnych serwerów. Zintegrowane są ponadto kamera internetowa 2,0 MP z przesłoną, mikrofon i dwa głośniki.
Akumulator główny w urządzeniu to akumulator Li-Ion 10,8 V i 6900 mAh, wymienialny jako element szybkowymienny. Dla wnęki multimedialnej dostępny jest opcjonalnie drugi akumulator (Li-Ion, 10,8 V, 4700 mAh). Karta danych podaje ponadto akumulator do ekranów (Li-Ion, 14,4 V, 6700 mAh); nie mówi wprost, czy należy on do konfiguracji podstawowej.
Zasilacz jest przeznaczony na 100–240 V i 50–60 Hz i dostarcza 210 W; według strony producenta jeden zasilacz zasila cały system. Czasu pracy na akumulatorze karta danych nie podaje.
Podane są Intel® Wi-Fi 7 BE200 (802.11be), Bluetooth 5.4 i zintegrowany Ethernet (10/100/1000) oraz dual SIM (Nano SIM i eSIM). Opcjonalnie dostępne są dedykowany moduł GPS (UBLOX-NEO-M9N), 4G LTE z wieloma operatorami (multi-carrier) i 5G, a także opcjonalny przepust antenowy RF dla GPS, WWAN i WLAN.
Karta danych wymienia Intel vPro® Technology, Secured-Core PC, TPM 2.0, BIOS zgodny z NIST, łatwo wyjmowany dysk SSD, czytnik kart inteligentnych, tryb stealth, tryb noktowizyjny i zabezpieczenie Kensington. Opcjonalnie dostępne są Windows Hello (z kamerą IR 5,0 MP), czytnik linii papilarnych i czytnik RFID LF/HF (NFC); w przypadku Secured-Core PC, Windows Hello i czytnika RFID karta danych odsyła w sprawie dostępności do działu sprzedaży.
Karta danych (PDF) nie zawiera części z akcesoriami. Strona producenta dla Z14I-DX3 (durabook.com, odczyt 20.10.2026) wymienia:
9,8 kg przy wymiarach 391 × 298 × 137,5 mm (dł. × szer. × wys.). Według karty danych waga i wymiary zależą od wybranych opcji.
Nie. Karta danych (Sep. 2026_V1) nie zawiera ani stopnia ochrony IP, ani wysokości upadku. Podane są MIL-STD-810H, MIL-STD-461G i osłony portów.
Tak: 1× Thunderbolt 4 (Type-C) i 2× szeregowy (RS232/RS422/RS485, D-Sub 9-pinowe), a także 2× Ethernet (RJ45).
2 gniazda z 16 GB do 64 GB DDR5 (5600 MHz); dysk SSD NVMe PCIe 256 GB, opcjonalnie 512 GB, 1 TB lub 2 TB, a także opcjonalnie drugi dysk SSD NVMe i trzeci dysk SSD SATA. Dwa dyski pamięci masowej są wymienne jako elementy szybkowymienne.
Standardowo Intel® Graphics; opcjonalnie NVIDIA® RTX A500, RTX 3500 Ada (12 GB GDDR6) lub RTX 5000 Ada (16 GB GDDR6). Dostępność należy sprawdzić w dziale sprzedaży; dla optymalnej wydajności grafiki Durabook zaleca co najmniej 32 GB pamięci RAM i co najmniej dysk SSD 512 GB.
Wszystkie wartości z odpowiednich kart danych; „–” oznacza: nie podano przez producenta:
| Model | Wyświetlacz | Stopień ochrony | MIL-STD | Jasność | Waga | Temperatura |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Durabook Z14I-DX3 | 3 × 14,0 cala | – | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1200 Nits | 9,8 kg (zależnie od opcji) | -29 °C do 63 °C |
| Durabook Z14I | 14,0 cala | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1200 Nits (opcjonalnie) | 3,6 kg (zależnie od konfiguracji) | -29 °C do 63 °C |
| Getac X600 | 15,6 cala | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | 4,41 kg (zależnie od konfiguracji) | -29 °C do 63 °C (przechowywanie: -51 °C do 71 °C) |
| Durabook S15 | 15,6 cala | IP53 (opcjonalnie) | MIL-STD-810H | 1000 Nits (opcjonalnie) | 2,6 kg | -20 °C do 60 °C |
Przesuń palcem w bok, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia.
Wybierz żądane wyposażenie. Swoją konfigurację przeniesiesz następnie do zapytania ofertowego – ceny omówimy z Tobą osobiście.
Ten przegląd jest zestawieniem Twojego wyboru, a nie zweryfikowaną konfiguracją – wykonalność techniczną (zwłaszcza w przypadku opcji wzajemnie się wykluczających) potwierdzimy wiążąco w ofercie.