Merk: Durabook
Display 3 × 14,0 inch · Beschermingsklasse niet opgegeven · MIL-STD-810H, MIL-STD-461G · Gewicht 9,8 kg (afhankelijk van de opties). Alle kerngegevens met bronvermelding in het datablad.
Offerte in 2 minutenNeem contact met ons op voor informatie over huurkoop en leasing!
De fabrikant noemt de Durabook Z14I-DX3 een „Triple-Screen Workstation”: een robuuste laptop met drie opklapbare displays van 14,0 inch (tri-fold), een Intel Core Ultra-processor met geïntegreerde NPU en aansluitingen zoals Thunderbolt™ 4, LAN en seriële poorten. De onderstaande gegevens komen uit het fabrikantendatablad (Durabook, versie Sep. 2026_V1, Engels).
Besturingssysteem, processor en grafische kaart: Windows 11 Pro 64-bit; Intel® Core™ Ultra 5 125U, 5 135U, 7 155U of 7 165U (12 MB cache, 12 kernen, 14 threads, met Intel® AI Boost NPU; tot 4,3 / 4,4 / 4,8 / 4,9 GHz); Intel® Graphics, optioneel NVIDIA® RTX A500, RTX 3500 Ada (12 GB GDDR6) of RTX 5000 Ada (16 GB GDDR6).
Display: 3 × 14,0 inch FHD (1920 x 1080), 1200 Nits DynaVue® (afleesbaar in zonlicht), capacitieve multitouch; door de gebruiker te kiezen touchmodus voor vinger/water, handschoen of stylus.
Werkgeheugen en opslag: 2 slots, 16 GB tot 64 GB DDR5 (5600 MHz); 256 GB NVMe PCIe SSD, optioneel 512 GB/1 TB/2 TB, OPAL 2.0 SSD, tweede NVMe SSD of derde SATA SSD.
Interfaces: 1× Thunderbolt 4 (Type-C), 1× USB 3.2 Gen 2, 1× USB 3.2 Gen 1 en 1× USB 2.0 (allemaal Type-A), 2× ethernet (RJ45), 2× serieel (RS232/RS422/RS485), HDMI 2.1, VGA, microSD, smartcardlezer, ExpressCard 54, dockingaansluiting (41-polig, Pogo).
Draadloze verbindingen: Intel® Wi-Fi 7 BE200 (802.11be), Bluetooth 5.4, ethernet 10/100/1000; dual-sim (Nano-SIM en eSIM); optioneel GPS-module (UBLOX-NEO-M9N), 4G LTE (multi-carrier) en 5G.
Robuustheid: MIL-STD-810H en MIL-STD-461G, behuizing van magnesiumlegering, poortafdekkingen, bedrijfstemperatuur −29 °C tot 63 °C; het datablad vermeldt geen IP-beschermingsklasse.
Energie: hoofdaccu Li-Ion, 10,8 V, 6900 mAh (verwisselbaar, quick-release); optioneel tweede accu, 4700 mAh; extra accu voor de displays, 14,4 V, 6700 mAh; netvoeding 100–240 V, 210 W.
Beveiliging: Intel vPro® Technology, Secured-Core PC, TPM 2.0, NIST-conforme BIOS, smartcardlezer, stealthmodus, nachtzichtmodus, Kensington-slot; optioneel Windows Hello, vingerafdruklezer, LF/HF-RFID-lezer (NFC).
Uitbreiding en accessoires: mediaschacht (slechts één optie): dvd Super Multi, tweede accu of SATA SSD; optionele uitbreidingsbox: PCI-Express 3.0 (2 slots), discrete VGA of opslaguitbreiding met RAID 0/1/5/10.
Afmetingen, gewicht, garantie: 391 × 298 × 137,5 mm, 9,8 kg (afhankelijk van de opties), 3 jaar beperkte garantie.
Opmerkingen in het datablad: voor Secured-Core PC, Windows Hello, de RFID-lezer, NVIDIA-graphics, de derde SATA SSD en de opties van de uitbreidingsbox moet de beschikbaarheid bij de verkoop worden nagevraagd. Gewicht en afmetingen hangen af van de gekozen opties. Voor optimale grafische prestaties adviseert Durabook minstens 32 GB werkgeheugen en minstens een SSD van 512 GB.
Op zijn fabrikantenpagina (durabook.com, geraadpleegd op 20.10.2026) beschrijft Durabook de Z14I-DX3 als een draagbare werkplek voor mobiele commandovoering en veldoperaties: hij is bedoeld voor commandovoertuigen, tijdelijke operatiecentra, plaatsen van noodhulpoperaties en industriële omgevingen, en live video, kaarten, telemetrie en rapporten moeten naast elkaar zichtbaar blijven op de drie displays. Volgens de fabrikant klappen beide extra displays naar binnen en blijven ze tijdens het transport aan het apparaat bevestigd. De fabrikantenpagina noemt bovendien, als optie, het op maat inbouwen van joysticks en schakelaars tot een grondstation voor onbemande systemen; in het datablad (pdf) staat daarover niets. Wat de apparaatklasse „mobile workstation” kenmerkt, legt het artikel Mobile workstation: wat is dat? uit; het blogartikel over de Z14I-DX3 plaatst het gebruik bij commandovoering in context.
Het meest verwante apparaat in ons assortiment is de Durabook Z14I met één enkel display van 14,0 inch: volgens het datablad weegt die 3,6 kg, vermeldt IP66 en heeft 2× Thunderbolt 4. De Z14I-DX3 weegt volgens het datablad 9,8 kg, vermeldt geen IP-klasse en heeft 1× Thunderbolt 4; daartegenover staan twee seriële interfaces (RS232/RS422/RS485) in plaats van 2× RS-232 en twee extra displays. Vergeleken met de Getac X600 (15,6 inch, 4,41 kg, IP66, 1000 Nits) en de Durabook S15 (15,6 inch, 2,6 kg, IP53 optioneel) is de DX3 duidelijk zwaarder, maar het is het enige van de genoemde apparaten met meer dan één display. De Durabook Z14I-HG is een afzonderlijk model met een eigen pagina en een eigen datablad.
Waarvoor hij niet geschikt is: met 9,8 kg (afhankelijk van de opties) en 391 × 298 × 137,5 mm is de Z14I-DX3 naar onze inschatting niet ontworpen om op het lichaam te worden gedragen of met de hand te worden bediend, maar voor gebruik op een vaste plek, in een voertuig of in een tijdelijk operatiecentrum. Het datablad vermeldt geen IP-klasse, geen valhoogte en geen accuduur; wie het apparaat bij regen, stof of waterstralen wil inzetten, doet er goed aan deze gegevens vóór de aanvraag bij de fabrikant na te vragen. Het datablad laat bovendien open welke processor en welke opslagconfiguratie tot de basisconfiguratie behoren.
Het datablad noemt MIL-STD-810H met de tests schok, trilling, hoogte, vries-dooi, hoge en lage temperatuur, temperatuurschok, vochtigheid, explosieve atmosfeer en zonnestraling, plus MIL-STD-461G met de testgebieden conduction, radiation, conducted susceptibility en radiated susceptibility (elektromagnetische compatibiliteit). „Explosive atmosphere” is een testmethode van MIL-STD-810H; een goedkeuring voor explosiegevaarlijke omgevingen (bijvoorbeeld ATEX) vermeldt het datablad niet. Wat achter de testmethoden zit, beschrijft het artikel MIL-STD-810 bij laptops en tablets.
De behuizing is van magnesiumlegering en heeft poortafdekkingen; de accu en twee opslagschijven zijn als quick-release-onderdelen verwisselbaar. De bedrijfstemperatuur ligt tussen −29 °C en 63 °C (−20 °F tot 145 °F), de opslagtemperatuur tussen −51 °C en 71 °C en de toegestane luchtvochtigheid tussen 5 % en 95 %. Het datablad vermeldt geen IP-klasse, en poortafdekkingen alleen bewijzen geen beschermingsgraad tegen stof of water. De standaardgarantie bedraagt drie jaar (3-year limited warranty).
De Z14I-DX3 heeft drie displays van elk 14,0 inch met FHD-resolutie (1920 x 1080). Voor het DynaVue®-display geeft het datablad 1200 Nits op en beschrijft het als afleesbaar in zonlicht, zonder onderscheid te maken tussen de drie schermen; de fabrikantenpagina spreekt van maximaal 1200 Nits voor alle drie de displays. De touchbediening is capacitief (multitouch); de modus is te kiezen voor vinger/water, handschoen of stylus.
Volgens de fabrikantenpagina heeft elk extra display eigen OSD-bediening, zodat helderheid en contrast per scherm kunnen worden ingesteld; het datablad zelf noemt OSD-navigatietoetsen. Het toetsenbord is een membraantoetsenbord met led-verlichting, en twee toetsen (P1/P2) zijn vrij programmeerbaar. Het datablad noemt bovendien een stealthmodus en een nachtzichtmodus, zonder hun werking toe te lichten.
Er zijn vier processors uit de Intel® Core™ Ultra-serie beschikbaar: 5 125U (tot 4,3 GHz), 5 135U (tot 4,4 GHz), 7 155U (tot 4,8 GHz) en 7 165U (tot 4,9 GHz), elk met 12 MB cache, 12 kernen, 14 threads en een geïntegreerde Intel® AI Boost NPU. Als graphics is Intel® Graphics opgegeven, optioneel NVIDIA® RTX A500, RTX 3500 Ada met 12 GB GDDR6 of RTX 5000 Ada met 16 GB GDDR6. Volgens de fabrikantenpagina versnelt de NPU ondersteunde AI-taken; Durabook noemt de optionele RTX 5000 Ada voor AI-analyse (beeld- en video-analyse) en voor GIS- en 3D-toepassingen.
Prestatiewaarden zoals TOPS of benchmarks bevat het datablad niet. Het besturingssysteem is Windows 11 Pro 64-bit en het werkgeheugen bestaat uit 2 slots met 16 GB tot 64 GB DDR5 (5600 MHz). Welk processorniveau tot de basisconfiguratie behoort, zegt het datablad niet.
Het datablad noemt de volgende interfaces:
Volgens het datablad neemt de mediaschacht telkens maar één optie op: dvd Super Multi, tweede accu of SATA SSD. De optionele uitbreidingsbox biedt PCI-Express 3.0 (2 slots), een discrete VGA of een opslaguitbreiding met RAID 0/1/5/10; deze drie opties sluiten elkaar uit. Volgens de fabrikantenpagina zijn hiermee onder meer draagbare serverinzetten mogelijk. Geïntegreerd zijn bovendien een webcam van 2,0 MP met sluiter, een microfoon en twee luidsprekers.
De hoofdaccu in het apparaat is een Li-Ion-accu van 10,8 V en 6900 mAh, verwisselbaar als quick-release-onderdeel. Voor de mediaschacht is optioneel een tweede accu (Li-Ion, 10,8 V, 4700 mAh) beschikbaar. Daarnaast noemt het datablad een accu voor de schermen (Li-Ion, 14,4 V, 6700 mAh); of die tot de basisconfiguratie behoort, zegt het niet uitdrukkelijk.
De netvoeding is ontworpen voor 100–240 V en 50–60 Hz en levert 210 W; volgens de fabrikantenpagina voorziet één netvoeding het hele systeem van stroom. Een accuduur geeft het datablad niet op.
Opgegeven zijn Intel® Wi-Fi 7 BE200 (802.11be), Bluetooth 5.4 en geïntegreerd ethernet (10/100/1000) en dual-sim (Nano-SIM en eSIM). Optioneel zijn een dedicated GPS-module (UBLOX-NEO-M9N), 4G LTE met meerdere providers (multi-carrier) en 5G, plus een optionele RF-antennedoorvoer voor GPS, WWAN en WLAN.
Het datablad noemt Intel vPro® Technology, Secured-Core PC, TPM 2.0, een NIST-conforme BIOS, een eenvoudig verwijderbare SSD, een smartcardlezer, stealthmodus, nachtzichtmodus en een Kensington-slot. Optioneel zijn Windows Hello (met een IR-camera van 5,0 MP), een vingerafdruklezer en een LF/HF-RFID-lezer (NFC); voor Secured-Core PC, Windows Hello en de RFID-lezer verwijst het datablad voor de beschikbaarheid naar de verkoop.
Het datablad (pdf) bevat geen accessoiresectie. De fabrikantenpagina voor de Z14I-DX3 (durabook.com, geraadpleegd op 20.10.2026) noemt:
9,8 kg bij 391 × 298 × 137,5 mm (L × B × H). Volgens het datablad hangen gewicht en afmetingen af van de gekozen opties.
Nee. Het datablad (Sep. 2026_V1) bevat geen IP-klasse en geen valhoogte. Vermeld zijn MIL-STD-810H, MIL-STD-461G en poortafdekkingen.
Ja: 1× Thunderbolt 4 (Type-C) en 2× serieel (RS232/RS422/RS485, D-Sub 9-polig), plus 2× ethernet (RJ45).
2 slots met 16 GB tot 64 GB DDR5 (5600 MHz); 256 GB NVMe PCIe SSD, optioneel 512 GB, 1 TB of 2 TB, plus optioneel een tweede NVMe SSD en een derde SATA SSD. Twee opslagschijven zijn als quick-release-onderdelen verwisselbaar.
Standaard Intel® Graphics; optioneel NVIDIA® RTX A500, RTX 3500 Ada (12 GB GDDR6) of RTX 5000 Ada (16 GB GDDR6). De beschikbaarheid moet bij de verkoop worden nagevraagd; voor optimale grafische prestaties adviseert Durabook minstens 32 GB werkgeheugen en minstens een SSD van 512 GB.
Alle waarden uit de betreffende datasheets; „–” betekent: niet opgegeven door de fabrikant:
| Model | Display | Beschermingsklasse | MIL-STD | Helderheid | Gewicht | Temperatuur |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Durabook Z14I-DX3 | 3 × 14,0 inch | – | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1200 Nits | 9,8 kg (afhankelijk van de opties) | -29 °C tot 63 °C |
| Durabook Z14I | 14,0 inch | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1200 Nits (optioneel) | 3,6 kg (varieert per configuratie) | -29 °C tot 63 °C |
| Getac X600 | 15,6 inch | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | 4,41 kg (afhankelijk van configuratie) | -29 °C tot 63 °C (opslag: -51 °C tot 71 °C) |
| Durabook S15 | 15,6 inch | IP53 (optioneel) | MIL-STD-810H | 1000 Nits (optioneel) | 2,6 kg | -20 °C tot 60 °C |
Veeg opzij om alle afbeeldingen te zien.
Selecteer de gewenste opties. Uw samenstelling neemt u vervolgens over in uw offerteaanvraag – de prijzen bespreken we daar persoonlijk met u.
Dit overzicht is een samenstelling van uw keuze, geen geverifieerde configuratie – de technische haalbaarheid (met name bij elkaar uitsluitende opties) bevestigen wij bindend in de offerte.