Marka: Getac
Wyświetlacz 12,2 cala · Stopień ochrony IP66 · MIL-STD-810H, MIL-STD-461G · Waga 1,41 kg. Wszystkie kluczowe dane wraz ze źródłem w karcie danych.
Wycena w 2 minutySkontaktuj się z nami, aby uzyskać informacje o leasingu i wynajmie z opcją wykupu!
Getac F120 to w pełni wytrzymały tablet 12,2 cala z systemem Windows 11 Pro i procesorami Intel® Core™ Ultra (seria 2), który Getac przedstawia jako komputer Copilot+ PC z akceleracją NPU. Poniższe dane pochodzą z karty danych producenta (Getac, stan na 17.09.2026).
Jako obszary zastosowań Getac wymienia obronność, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, produkcję przemysłową i branżę motoryzacyjną. W komunikacie prasowym z 2 września 2025 Getac opisuje zadania takie jak diagnostyka w czasie rzeczywistym, mapowanie GIS w odległych lokalizacjach i mobilne stanowiska dowodzenia w pojazdach. F120 jest więc przeznaczony dla specjalistów terenowych, którzy potrzebują pełnowartościowego urządzenia z Windows i chcą wykonywać analizy wspomagane przez AI na samym urządzeniu. Jako komputer Copilot+ PC spełnia według Getac wymagania dotyczące NPU (co najmniej 40 TOPS), pamięci (co najmniej 16 GB) i SSD (co najmniej 256 GB). Do wymienionych obszarów pasują strony branżowe Wojsko, Przemysł i Warsztat.
Najbliższym modelem z naszej oferty jest Getac F110 G7, według komunikatu prasowego Getac poprzednik F120. F120 ma większy wyświetlacz (12,2 zamiast 11,6 cala) o wyższej rozdzielczości (1920 x 1200 zamiast 1920 x 1080), waży 1,41 kg wobec 1,49 kg w F110 G7 i mierzy 300 x 207 x 22,2 mm zamiast 314 x 207 x 25 mm. Zamiast procesorów Intel Core 13. generacji pracują procesory Core Ultra z NPU, doszły drugie złącze Thunderbolt 4 i Wi-Fi 7 zamiast Wi-Fi 6E. Bez zmian pozostają 1200 Nits, IP66 i zakres temperatury pracy od -29 °C do 63 °C. Getac UX10 używa tej samej rodziny procesorów, ale jest mniejszy i lżejszy (10,1 cala, 1,15 kg bez docka z klawiaturą) i osiąga tylko 1000 Nits. Getac K120 jest większy i cięższy (12,5 cala, 1,7 kg).
Ograniczenia według karty danych: nie podaje ani czasu pracy na akumulatorze, ani watogodzin, a jedynie napięcie i pojemność w mAh. Według przypisów waga, wymiary i wyniki testów upadku zależą od konfiguracji i akcesoriów. Moduły w górnej części (czytnik kodów kreskowych, MicroSD, port szeregowy, LAN lub kamera termowizyjna) wykluczają się wzajemnie. Port szeregowy i LAN karta danych podaje razem tylko dla docka samochodowego. Nie podaje oznaczenia ATEX ani IECEx, a opcjonalne dopuszczenie Klasa I, Dywizja 2 jest dostępne tylko w ograniczonych konfiguracjach i warunkach otoczenia.
Standardowo pracuje procesor Intel® Core™ Ultra 5 226V z 16 GB pamięci, do 4,5 GHz z Intel® Turbo Boost i 8 MB pamięci podręcznej Intel® Smart Cache; grafika to Intel® Arc™ 130V. Opcjonalnie dostępnych jest pięć innych procesorów: Core Ultra 5 236V (16 GB, vPro® Enterprise, do 4,7 GHz, 8 MB pamięci podręcznej), Core Ultra 7 256V (16 GB, do 4,8 GHz, 12 MB pamięci podręcznej), 258V (32 GB, do 4,8 GHz), 266V (16 GB, vPro® Enterprise, do 5,0 GHz) i 268V (32 GB, vPro® Enterprise, do 5,0 GHz). Warianty Ultra 7 mają grafikę Intel® Arc™ 140V.
NPU Intel® AI Boost osiąga do 48 TOPS. Pamięć RAM to LPDDR5X w układzie Memory on Package; jej rozmiar wynika z wyboru procesora. Pamięć masową tworzą dyski SSD PCIe NVMe o pojemności 256 GB w standardzie lub opcjonalnie 512 GB, 1 TB i 2 TB; zestaw zapasowego SSD znajduje się na liście akcesoriów. Omówienie komputerów Copilot+ PC i NPU zawiera artykuł Copilot+ PC i NPU.
F120 jest certyfikowany zgodnie z MIL-STD-810H i IP66, a ponadto zgodnie z MIL-STD-461G (kompatybilność elektromagnetyczna). Dla MIL-STD-461 karta danych podaje zasilacz 90 W sprzedawany osobno. Urządzenie jest odporne na wibracje i upadki z wysokości do 1,8 m (6 ft.); według karty danych wyniki testów upadku różnią się w zależności od konfiguracji i opcjonalnych akcesoriów. Co oznacza IP66, wyjaśnia artykuł Stopnie ochrony IP.
Zakres temperatury pracy wynosi od -29 °C do 63 °C, dla przechowywania obowiązuje od -51 °C do 71 °C; wilgotność względna może sięgać 95 %, bez kondensacji. Według przypisu wartości temperatur przetestowało niezależne laboratorium badawcze zgodnie z MIL-STD-810H. Opcjonalnie dostępne są certyfikowana odporność na mgłę solną oraz ANSI/UL 121201 i CSA C22.2 NO. 213 (Klasa I, Dywizja 2, Grupy A, B, C, D), to ostatnie według Getac tylko w ograniczonych konfiguracjach i warunkach otoczenia.
Wyświetlacz ma 12,2 cala przy WUXGA (1920 x 1200) i jest to TFT LCD o szerokim kącie widzenia. Technologia LumiBond firmy Getac i jasność 1200 Nits są przeznaczone do czytelności w bezpośrednim świetle słonecznym; karta danych wymienia dodatkowo folię ochronną. F110 G7 i K120 również osiągają 1200 Nits, UX10 1000 Nits.
Obsługa dotykowa jest pojemnościowa wielodotykowa. Według Getac technologia Smart Touch automatycznie rozpoznaje wprowadzanie palcem, w rękawicach i rysikiem, ręczne przełączanie trybu nie jest potrzebne. Opcjonalnie dostępny jest ekran dotykowy dwutrybowy (multitouch i digitizer). Na obudowie znajdują się przycisk zasilania i pięć programowalnych przycisków tabletu.
Stałe złącza i aparaty według karty danych:
Do tego dochodzą trzy miejsca rozszerzeń. W górnej części można zamontować do wyboru czytnik kodów kreskowych imager 1D/2D, MicroSD, port szeregowy (9-pinowy; D-sub), LAN (RJ45) lub kamerę termowizyjną; te opcje wykluczają się wzajemnie. Po prawej stronie do wyboru jest USB 2.0, czytnik RFID HF lub czytnik linii papilarnych, także te trzy opcje wykluczają się wzajemnie. Z tyłu może znajdować się czytnik kart Smart Card. Według karty danych dok samochodowy oferuje jeden port szeregowy, pięć portów USB, LAN, HDMI oraz trzy (4G) lub cztery (5G) złącza antenowe RF. Według Getac Thunderbolt 4 służy do szybkiego transferu danych, wyjścia wideo wysokiej rozdzielczości i zasilania.
F120 pracuje z dwoma akumulatorami Li-Ion (7,74 V, typ. 4070 mAh, min. 3800 mAh) z technologią LifeSupport; są wymienne. Opcjonalnie dostępne są akumulatory wysokopojemnościowe (11,61 V, typ. 4070 mAh, min. 3800 mAh), również w parze. Zasilacz ma moc 65 W (100-240 VAC, 50/60 Hz). Jako akcesoria karta danych wymienia ponadto zasilacz USB-C 65 W, adapter Typ-C 100 W, adapter MIL-STD-461 90 W i adapter samochodowy DC-DC 120 W (11-32 VDC) oraz ładowarki wieloakumulatorowe na dwa i na osiem akumulatorów.
Komunikat prasowy określa technologię akumulatorów jako hot-swappable, karta danych mówi o wymiennych akumulatorach z technologią LifeSupport. Ile wytrzymuje zestaw akumulatorów i jak długo może trwać wymiana bez przerywania pracy, karta danych nie podaje.
F120 ma Intel® Wi-Fi 7 BE201 (802.11be) i Bluetooth 5.4. Według przypisu na zasięg i wydajność Bluetooth może wpływać otoczenie; mniej aktywnych urządzeń Bluetooth w pobliżu zmniejsza zakłócenia. Opcjonalnie dostępne są Ethernet 10/100/1000 base-T, dedykowany GPS z L1/L5 (obsługuje GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou i QZSS), 4G LTE ze zintegrowanym GPS oraz 5G Sub-6 ze zintegrowanym GPS. Według przypisu 5G jest dostępne tylko w USA, Wielkiej Brytanii, UE, Australii i Nowej Zelandii. Urządzenia z 4G lub 5G mają zintegrowane gniazdo SIM, opcjonalnie dostępny jest Dual SIM (Nano-SIM 4FF i eSIM); usługa sieciowa zależy od lokalnego operatora.
Standardowo dostępne są TPM 2.0, blokada Kensington, uwierzytelnianie twarzą Windows Hello przez przednią kamerę 5 MP oraz Getac Secure Erase. Opcjonalnie dostępne są Intel® vPro® Technology, czytnik kart Smart Card, Absolute Persistence® oraz czytnik RFID HF lub czytnik linii papilarnych; te dwa ostatnie wykluczają się wzajemnie. Czytnik RFID HF to połączony czytnik RFID/NFC HF (13,56 MHz) obsługujący iClass, HID Prox, ISO 15693, 14443 A/B, Mifare i FeliCa™. Intel vPro® Enterprise podano dla procesorów 236V, 266V i 268V.
Przewidzianym systemem operacyjnym jest Windows 11 Pro, który Getac zaleca dla firm. Według karty danych preinstalowane są Getac Utility, Getac Camera, Getac Geolocation, Getac Barcode Manager (dostępny po wybraniu opcji czytnika kodów kreskowych), Getac Driving Safety Utility i Getac KeyWedge Barcode Reader Utility (oba w wersji próbnej) oraz G-Thermo (dostępny z opcją kamery termowizyjnej). Jako opcjonalne wymieniono Absolute Secure Endpoint, Absolute Secure Access, Getac Driving Safety Utility, Getac KeyWedge Barcode Reader Utility i Getac VGPS Utility; ten ostatni wymaga zintegrowanego lub samodzielnego modułu GPS.
Bez dodatkowego oznaczenia karta danych wymienia akumulator (7,74 V, typ. 4070 mAh; min. 3800 mAh) i zasilacz (65 W, 100-240 VAC, 50/60 Hz). Jako opcjonalne wymieniono:
Według przypisu doki samochodowe Gamber Johnson i Havis mają certyfikat e-mark. Trzy lata gwarancji Bumper-to-Bumper są wliczone w standard.
Karta danych podaje 1,41 kg przy wymiarach 300 x 207 x 22,2 mm (szer. x głęb. x wys.). Według przypisu waga i wymiary zależą od konfiguracji i akcesoriów.
IP66, dodatkowo certyfikat MIL-STD-810H i MIL-STD-461G. Urządzenie jest odporne na wibracje i upadki z wysokości do 1,8 m (6 ft.); według karty danych wyniki testów upadku zależą od konfiguracji i akcesoriów.
Tak, ma dwa złącza Thunderbolt™ 4 (Typ-C) oraz jedno złącze USB 3.2 Gen 2 (Typ-A).
Getac przedstawia go jako w pełni wytrzymały komputer Copilot+ PC. NPU Intel® AI Boost osiąga do 48 TOPS, a przewidzianym systemem operacyjnym jest Windows 11 Pro.
Standardowo trzy lata gwarancji Bumper-to-Bumper; według Getac uszkodzenia przypadkowe wchodzą w zakres standardowej ochrony.
Wszystkie wartości z odpowiednich kart danych:
| Model | Wyświetlacz | Stopień ochrony | MIL-STD | Jasność | Waga | Temperatura |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Getac F120 | 12,2 cala | IP66 | MIL-STD-810H · MIL-STD-461G | 1200 Nits | 1,41 kg | -29 °C do 63 °C |
| Getac F110 G7 | 11,6 cala | IP66 | MIL-STD-810H · MIL-STD-461G | 1200 Nits | 1,49 kg | -29 °C do 63 °C |
| Getac UX10 | 10,1 cala | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | 1,15 kg (tablet, bez stacji dokującej z klawiaturą) | -29 °C do 63 °C (przechowywanie: -51 °C do 71 °C) |
| Getac K120 | 12,5 cala | IP66 | MIL-STD-810H · MIL-STD-461G | 1200 Nits | 1,7 kg | -29 °C do 63 °C |
Przesuń palcem w bok, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia.
Wybierz żądane wyposażenie. Swoją konfigurację przeniesiesz następnie do zapytania ofertowego – ceny omówimy z Tobą osobiście.
Ten przegląd jest zestawieniem Twojego wyboru, a nie zweryfikowaną konfiguracją – wykonalność techniczną (zwłaszcza w przypadku opcji wzajemnie się wykluczających) potwierdzimy wiążąco w ofercie.