Gespecialiseerde dealer · Lauchringen
Blog

Dell Pro Rugged en Latitude Rugged vergeleken met Getac en Durabook

Wie „Dell Latitude Rugged” zoekt, komt tegenwoordig uit op pagina's van de lijn „Dell Pro Rugged”. Dit artikel zet de Dell-gegevens naast Getac en Durabook. De Dell-waarden komen uitsluitend van pagina's op dell.com die wij op 20.10.2026 hebben opgevraagd; de waarden van Getac en Durabook komen uit onze datasheets. RobustBook verkoopt geen Dell-apparaten. De vergelijking helpt om een bestaande Dell-offerte te plaatsen of een apparaat met dezelfde testwaarden te vinden.

Van Latitude Rugged naar Dell Pro Rugged

Dell voerde zijn robuuste apparaten lang onder de naam Latitude Rugged. Op dell.com ziet de situatie op 20.10.2026 er zo uit: de productpagina van de Latitude 7330 Rugged Extreme draagt de vermelding „Discontinued” en de zin „This product is no longer available, but Dell offers similar products”. De categoriepagina voor robuuste laptops noemt daarentegen de Dell Pro Rugged 14, de Dell Pro Rugged 13 en de tablets Dell Pro Rugged 10 en 12. Op geen van deze pagina's staat of Dell de Pro Rugged-apparaten uitdrukkelijk als opvolger van de Latitude Rugged-apparaten aanduidt. De Dell-blog van 06.10.2026 over de nieuwe laptops noemt de Latitude-lijn niet. Waar de term „Toughbook” vandaan komt en waarom kopers hem ook voor Dell-apparaten gebruiken, staat in het artikel Toughbook-alternatief: Getac en Durabook vergeleken.

Tot de Latitude-serie behoorden onder andere de Latitude 5430 Rugged met een minimumgewicht van 1,97 kg, de Latitude 7330 Rugged Extreme met 2,32 kg en de Latitude 7230 Rugged Extreme Tablet. Voor de 7230 noemt de Dell-handleiding een 12-inch-display met 1920 x 1200 pixels en 1200 Nits met aanraakglas, plus een gewicht van 1,26 kg tot 1,59 kg, afhankelijk van de configuratie. IP-klasse en MIL-STD-testen van de Latitude-apparaten stonden niet op de opgevraagde pagina's; wij noemen ze daarom niet.

De huidige Dell-apparaten volgens de fabrikant

De tabel vat samen wat Dell op de opgevraagde pagina's noemt over de vier Pro Rugged-modellen. „Niet genoemd” betekent: de waarde stond op geen enkele opgevraagde pagina. De gewichten zijn minimum- of startgewichten. Naast de nieuwe modelnummers PR514260 en PR713260 vermeldt Dell op de categoriepagina nog steeds de oudere nummers RB14250 en RA13250.

ModelDisplayHelderheid in NitsIP-klasseValbeschermingGewicht
Dell Pro Rugged 14 (PR514260)14 inch, 16:10tot 1100IP533 ftvanaf 2,13 kg
Dell Pro Rugged 13 Extreme (PR713260)13,3 inch1400IP666 ftniet genoemd
Dell Pro Rugged 12 Tablet (RA02260)12 inch1200IP664 ftvanaf 1,31 kg
Dell Pro Rugged 10 Tablet (RA00260)10 inchniet genoemdIP664 ft2,29 lb

Voor beide laptops noemt Dell MIL-STD-810H en een temperatuurbereik van -29 °C tot 63 °C (-20 °F tot 145 °F). De Pro Rugged 13 Extreme heeft volgens Dell bovendien MIL-STD-461G en een HazLoc D1D2-certificering voor explosiegevaarlijke ruimtes. Bij de Pro Rugged 14 noemt Dell geen van beide. Dell beschrijft de Pro Rugged 14 als semi-rugged en de 13 Extreme als fully rugged. Voor de tablets geeft de Dell-blog van 07.10.2025 het bereik van -20 °F tot 145 °F; een MIL-STD-vermelding ontbreekt daar.

Overige Dell-gegevens: beide laptops hebben Wi-Fi 7, optioneel 5G en hot-swapbare accu's en draaien op Intel Core Ultra Series 3 onder Windows 11. De Pro Rugged 14 neemt tot 64 GB LPCAMM2 op, optioneel met NVIDIA RTX PRO 500 Blackwell, en heeft een herziene voertuigdock met quad passthrough. De 13 Extreme heeft tot 64 GB LPDDR5x en de geïntegreerde Intel Arc-graphics. Op de productpagina van de Pro Rugged 14 noemt Dell daarnaast twee Thunderbolt 4-poorten, een seriële poort, HDMI 2,1 en RJ45. Als serviceoptie noemt de configurator ProSupport met service op locatie na diagnose op afstand.

Onze voorraadapparaten in een datasheetvergelijking

Uit ons assortiment hebben we zes apparaten gekozen die qua grootte en beschermingsklasse bij de Dell-modellen passen. De waarden komen uit de kerngegevenstabel van de betreffende datasheet op robustbook.bitblade.io, die steunt op de fabrikantdatasheets van Getac en Durabook (stand van de datasheets: 08.08.2026).

ApparaatDisplayHelderheid in NitsIP-klasseMIL-STDGewichtBedrijfstemperatuur
Getac B360 G313,3 inch1400IP66MIL-STD-810H, MIL-STD-461G2,32 kg-29 °C tot 63 °C
Getac S410 G514 inch1000IP53MIL-STD-810H2,38 kg-29 °C tot 63 °C
Durabook S14I14,0 inch1200 (optioneel)IP53MIL-STD-810H2,37 kg-29 °C tot 63 °C
Getac UX1010,1 inch1000IP66MIL-STD-810H, MIL-STD-461G1,15 kg (tablet zonder toetsenbord-dock)-29 °C tot 63 °C
Durabook R1010,1 inch1000IP66MIL-STD-810H, MIL-STD-461F1,2 kg-29 °C tot 63 °C
Durabook R1111,6 inch1000 (optioneel)IP66MIL-STD-810H, MIL-STD-461F1,2 kg-20 °C tot 60 °C

De datasheets noemen standaarduitrusting en opties. Bij de helderheid loont een blik op de configuratie: de Durabook S14I haalt 1200 Nits alleen optioneel, en ook de Durabook R11 haalt 1000 Nits alleen optioneel. Het gewicht van de Getac UX10 geldt voor de tablet zonder toetsenbord-dock. De laptops staan met verdere kenmerken in de vergelijkingstabel laptops, de tablets in de vergelijkingstabel tablets.

Laptops: Pro Rugged 14 en 13 Extreme tegenover Getac en Durabook

14 inch met IP53: Pro Rugged 14, Durabook S14I en Getac S410 G5

Alle drie de apparaten hebben IP53 en MIL-STD-810H en noemen het temperatuurbereik -29 °C tot 63 °C. Wat IP53 beschermt ten opzichte van IP66, legt het artikel IP-beschermingsklassen uit. Met een startgewicht van 2,13 kg is het Dell-apparaat het lichtste van de drie. De Durabook S14I weegt 2,37 kg, de Getac S410 G5 2,38 kg.

Bij valbescherming noemt Dell voor de Pro Rugged 14 de waarde 3 ft. De datasheet van de Durabook S14I noemt vallen van tot 1,2 m (4 ft). Voor de Getac S410 G5 staat in de datasheet geen valwaarde, daarom vergelijken we die niet. Bij de helderheid ligt de Durabook S14I met optioneel 1200 Nits voor op het Dell-apparaat met tot 1100 Nits en de Getac S410 G5 met 1000 Nits.

Bij de aansluitingen heeft de Pro Rugged 14 een seriële poort. De Durabook S14I heeft een RS-232-poort, optioneel een tweede; de Getac S410 G5 noemt er in de interfacelijst geen. Wie machines of meetinstrumenten serieel aansluit, regelt dat voordat hij de helderheid vergelijkt. Twee Thunderbolt 4-poorten hebben het Dell-apparaat en de Durabook S14I. Bij de graphics biedt Dell optioneel een NVIDIA RTX PRO 500 Blackwell, de Getac S410 G5 optioneel een NVIDIA GeForce GTX 1650 met 4 GB. Bij wifi hebben het Dell-apparaat en de Durabook S14I Wi-Fi 7, de Getac S410 G5 Wi-Fi 6E.

13 inch met IP66: Pro Rugged 13 Extreme en Getac B360 G3

Hier komen de genoemde waarden grotendeels overeen: IP66, MIL-STD-810H, MIL-STD-461G, 1400 Nits en Wi-Fi 7. Dell noemt voor de 13 Extreme een valtest vanaf 6 ft (1,8 m). De Getac B360 G3 is volgens de datasheet ontworpen voor vallen van 1,80 m. Beide nemen tot 64 GB geheugen op. De Getac B360 G3 weegt 2,32 kg. Geen enkele opgevraagde pagina noemt een gewicht voor het Dell-apparaat; de Latitude 7330 Rugged Extreme had in de Dell-handleiding hetzelfde minimumgewicht van 2,32 kg.

Eén verschil blijft. Dell noemt voor de 13 Extreme een HazLoc D1D2-certificering voor explosiegevaarlijke ruimtes; onze Getac B360 G3 heeft in de datasheet geen dergelijke vermelding. Wie Ex-bescherming nodig heeft, vindt bij ons apparaten met Ex-goedkeuring; het overzicht staat in het artikel ATEX en Ex-bescherming. Of de HazLoc-certificering volstaat voor de gewenste zone of divisie, moet u vóór de aankoop met Dell uitzoeken. De opgevraagde pagina's noemen geen klasse.

Tablets: Pro Rugged 10 en 12 tegenover UX10, R10 en R11

Voor beide Dell-tablets noemt de blog van 07.10.2025 IP66 en vallen vanaf 4 ft. Dell beschrijft de schermen als zonleesbaar, geschikt voor handschoenen en bruikbaar bij regen of sneeuw. De blog noemt daarvoor geen helderheidswaarde; de productpagina van de Pro Rugged 12 noemt 1200 Nits. De Pro Rugged 12 weegt vanaf 1,31 kg, de Pro Rugged 10 2,29 lb, omgerekend ongeveer 1,04 kg. Volgens Dell hebben beide twee hot-swapbare accu's.

Bij ons vallen de Getac UX10 met 10,1 inch en de Durabook R10 met 10,1 inch in de klasse van de Pro Rugged 10, de Durabook R11 met 11,6 inch zit tussen de twee Dell-maten. Alle drie hebben IP66 en MIL-STD-810H. De Getac UX10 noemt aanvullend MIL-STD-461G, de Durabook R10 en R11 noemen MIL-STD-461F. Voor de Dell-tablets staat op de opgevraagde pagina's geen MIL-STD-vermelding. Wie die nodig heeft, vraagt ernaar bij Dell.

Bij de accu hebben wij overbruggingsoplossingen: de Getac UX10 heeft optioneel een overbruggingsaccu voor hot-swap, de Durabook R10 een optionele noodaccu met 1 minuut wisseltijd. Bij wifi hebben de Pro Rugged 12 (Wi-Fi 7 BE201), de Getac UX10 en de Durabook R10 Wi-Fi 7, de Durabook R11 Wi-Fi 6E. Dell schrijft bovendien dat de Pro Rugged-tablets compatibel blijven met oudere houders, docks en accessoires. Dat raakt vooral bedrijven met een bestaande Dell-vloot.

Wat de opgevraagde Dell-pagina's niet documenteren

Dell-pagina's verschillen per regio en configuratie, en de gegevens zijn verdeeld over productpagina, blog en persbericht. Daardoor blijven er hiaten die wij niet met schattingen opvullen:

Ook een volledige datasheetvergelijking vervangt geen test. Test een proefapparaat met uw houder, uw dock, uw scanner en uw software. Garantie- en serviceomvang staan in de voorwaarden van de fabrikanten en maken geen deel uit van deze vergelijking.

Veelgestelde vragen

Is Latitude Rugged hetzelfde als Dell Pro Rugged?

Het zijn twee productnamen. De Latitude 7330 Rugged Extreme is op dell.com gemarkeerd als „Discontinued”, de Pro Rugged-apparaten staan als actuele modellen vermeld. Of Dell de ene als opvolger van de andere ziet, zeggen de opgevraagde pagina's niet.

Verkoopt RobustBook Dell-apparaten?

Nee. Ons assortiment bestaat uit apparaten van Getac, Durabook, Fieldbook, RuggON en Archos.

Welk apparaat uit uw assortiment komt overeen met de Dell Pro Rugged 14?

Naar beschermingsklasse en testnorm zijn dat de Durabook S14I en de Getac S410 G5, beide met IP53 en MIL-STD-810H. Beide zijn zwaarder: 2,37 kg en 2,38 kg tegenover een startgewicht van 2,13 kg bij het Dell-apparaat.

Welk apparaat komt overeen met de Dell Pro Rugged 13 Extreme?

De Getac B360 G3 heeft dezelfde genoemde testwaarden: IP66, MIL-STD-810H, MIL-STD-461G en 1400 Nits. Een HazLoc-certificering noemt de datasheet niet.

Welk apparaat voor wie

De Dell Pro Rugged 14 past bij bedrijven met een Dell-vloot die een IP53-apparaat met seriële interface en een startgewicht van 2,13 kg zoeken. Wie in deze klasse meer helderheid nodig heeft, vergelijkt de Durabook S14I met optioneel 1200 Nits. Als fully rugged laptop met IP66 en 1400 Nits is de Getac B360 G3 het tegenstuk van de Pro Rugged 13 Extreme. Wie de HazLoc D1D2-certificering van het Dell-apparaat nodig heeft, wordt door de Getac B360 G3 niet bediend. Bij de tablets zijn de Getac UX10 en de Durabook R10 de tegenstukken van de Pro Rugged 10; de Durabook R11 zit tussen de twee Dell-maten.

Geen van de zes apparaten uit onze datasheets vermeldt in de kerngegevenstabel een Ex-goedkeuring; daarvoor hebben wij de ATEX-modellen. Voor eisen die in geen enkele bron staan, zoals IP69K, ontbreekt aan deze vergelijking de basis. Zoek ze vóór de aankoop uit bij de betreffende fabrikant.

RobustBook levert Getac, Durabook, Fieldbook, RuggON en Archos. Als u een Dell-offerte naast onze apparaten wilt leggen, noemen wij u de passende datasheets en controleren wij samen met u de configuratie.