De Samsung Galaxy Tab Active is de serie die kopers vaak als eerste noemen wanneer ze een robuuste tablet zoeken. Samsung richt de serie op buitendienst, magazijnen en hulpdiensten en geeft IP68 en MIL-STD-810H op. De vraag ligt voor de hand: is dat genoeg, of is een volledig robuuste tablet nodig? Dit artikel zet de Samsung-gegevens naast datasheetwaarden uit ons assortiment en laat zien waar het antwoord verandert. Alle gegevens over Samsung komen van samsung.com en zijn op 20 oktober 2026 opgevraagd. Wij verkopen geen Samsung-apparaten; doorslaggevend blijven altijd de actuele fabrikantgegevens voor uw configuratie. Hoe u beschermingsklasse, display en accu voor uw eigen gebruik weegt, staat in het artikel Zo vindt u de ideale outdoor tablet. Hier gaat het om de vergelijking tussen merken. Een overzicht van alle modellen vindt u op de pagina Outdoor tablet. Hoe tablets van Blackview, Oukitel en Ulefone zich verhouden tot een industriële tablet, staat in het artikel Blackview, Oukitel, Ulefone of industriële tablet?
Op samsung.com toont Samsung de Galaxy Tab Active5 als het huidige model van de serie; een pagina voor een opvolger vonden wij niet. Het is een Android-tablet met een scherm van 8 inch. De Amerikaanse datasheet en de Britse productpagina noemen deze waarden:
Het voorgaande model, de Galaxy Tab Active4 Pro, is ook op samsung.com te raadplegen. Het heeft 10,1 inch bij 1920 x 1200 pixels, weegt 674 g en heeft een vervangbare accu van 7600 mAh (typisch). Samsung geeft IP68 en MIL-STD-810H op; voor dit model noemt de Britse pagina bovendien IPX5. Volgens die pagina zijn beveiligingsupdates voorzien tot 30 september 2027.
Noch de Amerikaanse datasheet noch de twee Britse productpagina's noemen een bedrijfstemperatuur. De datasheet spreekt over hitte en kou, maar geeft geen grenswaarden. Ook over MIL-STD-461, over goedkeuringen voor explosiegevaarlijke ruimten of over voertuighouders vonden wij daar niets.
Dat is geen uitspraak over de koudebestendigheid van het apparaat. Het betekent alleen dat u de waarde bij Samsung of uw leverancier moet navragen voordat u haar vergelijkt met gegevens van andere fabrikanten. Samsung wijst er zelf op dat de werkelijke gebruiksomstandigheden afwijken van de testomstandigheden en dat het geen prestaties onder alle extreme omstandigheden garandeert. Hetzelfde principe geldt voor elk apparaat: bij MIL-STD-810H telt welke methoden met welke waarden zijn getest.
De tabel zet de Samsung-gegevens naast kerngegevens uit onze datasheets. De eerste twee rijen geven de Samsung-waarden weer. De accucijfers zijn maar gedeeltelijk vergelijkbaar: Samsung noemt mAh zonder spanning, terwijl de datasheets van de andere fabrikanten spanning en capaciteit noemen.
| Model | Display | Bescherming en testnorm | Bedrijfstemperatuur | Gewicht | Accu | Systeem |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Samsung Galaxy Tab Active5 (opgave fabrikant) | 8 inch, 1920 x 1200, 600 Nits | IP68, MIL-STD-810H | niet opgegeven | 433 g | 5050 mAh typisch, vervangbaar | Android 14 |
| Samsung Galaxy Tab Active4 Pro (opgave fabrikant) | 10,1 inch, 1920 x 1200 | IP68, IPX5, MIL-STD-810H | niet opgegeven | 674 g | 7600 mAh typisch, vervangbaar | Android |
| Getac ZX80 | 8 inch, 1920 x 1200, 1000 Nits | IP67, MIL-STD-810H | -29 °C tot 63 °C | 590 g | 3,86 V, 4060 mAh typisch; accuopties tot 9980 mAh | Android 15.0 |
| Fieldbook N80G2 | 8 inch, 1280 x 800, 500 Nits | IP67, MIL-STD niet gekwantificeerd | -20 °C tot +60 °C | 600 g | 3,6 V, 8000 mAh, zonder gereedschap vervangbaar | Android 12 |
| Getac ZX10 G2 | 10,1 inch, 1920 x 1200, 1000 Nits | IP66, MIL-STD-810H | -29 °C tot 63 °C | 906 g | 3,88 V, 4990 mAh; optioneel 9980 mAh | Android 15.0 |
| Fieldbook N101G2 | 10,1 inch, 1200 x 1920, 700 Nits | IP65, MIL-STD-810H | -20 °C tot +60 °C | 1,14 kg | 3,8 V, 10000 mAh, zonder gereedschap vervangbaar | Android 14 |
| Durabook R8 | 8,0 inch, 1280 x 800, 800 Nits | IP66, MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | -20 °C tot 60 °C | 0,86 kg | 7,6 V, 3600 mAh, 8,5 u; optioneel 7200 mAh, 17 u | Windows 11 Professional |
Het eerste wat de tabel laat zien: de Active5 loopt voor op gewicht (433 g tegenover 590 g bij de ZX80) en op het cijfer voor onderdompeling (IP68 tegenover IP67). Qua helderheid blijft hij achter bij de ZX80 (600 tegenover 1000 Nits), maar hij ligt boven de Fieldbook N80G2 met 500 Nits. Verder draait de Active5 op Android 14 met vier voorziene upgrades, terwijl de N80G2 Android 12 heeft. Voor de apparaten van Getac en Fieldbook noemen onze datasheets geen periode voor beveiligingsupdates. Vraag ernaar voordat u bestelt.
Voor de valhoogte noemt Samsung 1,8 m met hoes en 1,5 m zonder. De productpagina's van de ZX80 en ZX10 G2 noemen 1,80 m, die van de N80G2 en N101G2 noemen 1,2 m. Of de waarde van Getac met of zonder beschermhoes geldt, staat niet op onze pagina's.
Gebruiksduren zijn niet tegen elkaar af te zetten. Samsung noemt tot 14 uur internetgebruik via Wi-Fi. Onze datasheets van de Android-apparaten noemen geen gebruiksduur; de Durabook R8 noemt 8,5 uur met de standaardaccu. Wat een dienst werkelijk vraagt, laat alleen een test met uw toepassing zien.
De tablet volstaat wanneer gebruiksplek en taak bij de datasheet passen. Dat geldt voor een handapparaat van 8 inch voor afleverbonnen en controlelijsten, in magazijn, handel of bezorging, bij een gematigd klimaat en vooral werken onder dak of in de schaduw. Samsung noemt zelf bezorgdiensten, magazijnen en handhaving als toepassingsgebieden en benadrukt de handschoenmodus, die volgens de voetnoot werkt met de meeste handschoenen en bij nattigheid, maar niet met extreem dikke werkhandschoenen.
Een tweede reden is het beheer. Beheert u uw vloot al met Samsung Knox, dan kunt u de Active5 daar toevoegen, en Samsung noemt beveiligingsupdates tot 2029. Hoe Android-tablets in het algemeen te beheren zijn, behandelt het artikel Android Enterprise op robuuste tablets.
Ook bij water kan de Active5 voorop lopen. IP68 test onderdompeling, bij Samsung tot 1,5 m gedurende 30 minuten; onze tablets noemen IP67 (ZX80, N80G2) of IP66 (ZX10 G2, R8). Waterstralen zijn een aparte test: IP66 betekent bescherming tegen krachtige waterstralen, en een apparaat met IP68 heeft die test niet automatisch doorstaan. Bij de Active4 Pro noemt Samsung bovendien IPX5; voor de Active5 vonden wij die opgave niet op de opgevraagde pagina's. Wie de tablet wil afspuiten, vraagt ernaar. Wat de cijfers in detail testen, legt IP68 in detail uit.
Vier situaties verschuiven het antwoord. Alle vier zijn aan regels in de datasheet vast te maken.
Wie bij vorst of in de hitte van een voertuig werkt, heeft een waarde nodig die de fabrikant noemt. De Getac ZX80 en ZX10 G2 noemen -29 °C tot 63 °C, de Fieldbook-tablets en de Durabook R8 -20 °C tot 60 °C. Samsung noemt geen bereik. In de zon telt de helderheid: 1000 Nits bij ZX80 en ZX10 G2 tegenover 600 Nits bij de Active5. De Fieldbook N80G2 ligt met 500 Nits daaronder en is op dit punt geen verbetering.
In een voertuig beslist het toebehoren. Voor de ZX80 vermeldt de productpagina een voertuighouder, een voertuigdockingstation en een DC-DC-adapter voor 11 tot 32 V gelijkspanning. Volgens de datasheet heeft de N101G2 een RJ45-LAN-aansluiting en een pogo-aansluiting voor dockingstations, en de Durabook R8 heeft optioneel een of twee RS-232-aansluitingen en RJ45-Ethernet. De Active5 heeft USB-C met USB 2.0, een pogo-aansluiting, een koptelefoonaansluiting en een microSD-sleuf. Als toebehoren noemt Samsung een pogo-oplaaddock en een cradle; de opgevraagde pagina's noemen geen voertuighouders. Wie een dock in het voertuig, een seriële poort of LAN nodig heeft, vergelijkt deze lijst voordat hij het type kiest.
Voor de ZX80 noemt de datasheet optioneel ANSI/UL 121201 en CSA C22.2 nr. 213 (Klasse I, Divisie 2). De Durabook R8 is bovendien getest volgens MIL-STD-461G, de norm voor elektromagnetische compatibiliteit. Van Samsung vonden wij over geen van beide een opgave. Eist uw exploitant een goedkeuring voor explosiegevaarlijke ruimten of een EMC-test, dan is de Samsung-pagina geen basis zolang Samsung dit niet documenteert.
Draait uw vakapplicatie alleen onder Windows, dan helpt geen Android-tablet, ook geen robuuste. De Durabook R8 heeft hetzelfde formaat van 8 inch met Windows 11 Professional, weegt 0,86 kg en haalt IP66. Of Android of Windows bij de toepassing past, behandelt Windows of Android op de robuuste tablet.
Volgens de testkenmerken wel: Samsung noemt IP68 en MIL-STD-810H, dus dezelfde soorten opgaven als onze datasheets. De verschillen zitten in afzonderlijke waarden zoals bedrijfstemperatuur, helderheid, toebehoren en goedkeuringen. Of de Active5 robuust genoeg voor u is, beslissen deze regels in verhouding tot uw gebruik.
Op samsung.com vonden wij op 20 oktober 2026 geen pagina voor een Active6. De Active5 is het model dat Samsung daar toont. Controleer voor een aanschaf wat Samsung op dat moment toont.
De Getac ZX80: dezelfde displaygrootte (8 inch) en resolutie (1920 x 1200), Android, MIL-STD-810H en vervangbare accu's. Hij heeft 1000 in plaats van 600 Nits, IP67 in plaats van IP68, 590 g in plaats van 433 g en een gedocumenteerd temperatuurbereik. Bij 10 inch is de Getac ZX10 G2 het tegenstuk van de Active4 Pro.
Nee. Ons assortiment bestaat uit Getac, Durabook, Fieldbook, RuggON en Archos. De Samsung-gegevens in dit artikel komen van samsung.com.
De Galaxy Tab Active5 volstaat als u een lichte Android-tablet van 8 inch zoekt voor een gematigd klimaat, al Samsung Knox gebruikt en waarde hecht aan beveiligingsupdates tot 2029. U stapt over op de Getac ZX80 als het apparaat bij kou tot -29 °C, met 1000 Nits helderheid, met voertuigdock of in een omgeving volgens Klasse I Divisie 2 moet werken. De ZX10 G2 is het equivalent van 10 inch. De Fieldbook N101G2 brengt LAN en een accu van 10000 mAh mee bij 1,14 kg, maar heeft slechts 700 Nits en IP65. U kiest de Durabook R8 als de toepassing Windows vereist. Open blijft wat geen tabel oplost: het temperatuurbereik van de Active5, de gebruiksduur van een dienst onder belasting en of uw toepassing op het doelsysteem draait. Geen van de vijf datasheets noemt bovendien een CAN-bus-aansluiting; wie die nodig heeft, zoekt in een andere apparaatklasse. Controleer de open punten met een apparaat in de hand.
Het RobustBook-team helpt bij de keuze en noemt de configuratie die bij uw gebruik past.