Getac F110 występuje w dwóch generacjach, które z zewnątrz mają ten sam rozmiar: 11,6 cala, 314 x 207 x 25 mm, IP66. Kto ma w zasobach F110 G6 albo dostaje taką ofertę, chce wiedzieć przede wszystkim dwie rzeczy. Co zmienia G7 i czy stacja dokująca, akumulator i uchwyty nadal pasują? Ten artykuł zestawia kartę katalogową producenta dla G6 z kartą G7. Getac nie udostępnia już karty G6 pod dawnym adresem. Cytujemy kopię z Internet Archive z 18 maja 2024, którą Getac wygenerował 11 kwietnia 2024. Wartości G7 pochodzą z naszej karty katalogowej F110 G7. W sprawie akcesoriów żadne z tych źródeł nie mówi, że coś pasuje. Piszemy o tym otwarcie poniżej. Aktualne urządzenie ze wszystkimi opcjami konfiguracji znajdą Państwo na stronie produktu Getac F110 G7.
Getac podaje generację w osobnym wierszu karty katalogowej: „Generation G6” w starej karcie, „Generation G7” w aktualnej. Adres pliku nie pomaga. Getac użył nazwy pliku Getac_F110_EN_Product.pdf dla obu generacji. Kopia archiwalna z 18 maja 2024 pokazuje pod tym adresem G6, kopia z 24 maja 2025 G7. Także plik, który Getac udostępnia tam 20 października 2026, opisuje G7. Kto dziś pobiera kartę F110 od Getac, dostaje więc G7, nawet jeśli chce sprawdzić G6.
Najpewniejszą cechą w karcie jest procesor. G6 ma procesory Intel 11. generacji, seryjnie Core i5-1135G7. G7 ma procesory 13. generacji, seryjnie Core i5-1335U. Końcówka „G7” w nazwie procesora Intel nie ma nic wspólnego z Getac G7. Występuje na karcie G6. Porównując oferty, należy więc odczytać oznaczenie procesora i nie szukać „G7” w tekście.
Tabela odtwarza to, co podaje każda karta katalogowa. „Bez zmian” oznacza, że karta G7 podaje tę samą wartość co karta G6.
| Cecha | Getac F110 G6 | Getac F110 G7 |
|---|---|---|
| Procesor | Intel® Core™ i5-1135G7 (seryjnie, do 4,2 GHz, 8 MB Smart Cache); opcjonalnie i5-1145G7 vPro® (do 4,4 GHz), i7-1165G7 (do 4,7 GHz), i7-1185G7 vPro® (do 4,8 GHz) | Intel® Core™ i5-1335U (seryjnie, do 4,6 GHz, 12 MB Smart Cache); opcjonalnie i5-1345U vPro® Enterprise (do 4,7 GHz), i7-1355U (do 5,0 GHz), i7-1365U vPro® Enterprise (do 5,2 GHz) |
| Pamięć RAM | 8 GB DDR4; opcjonalnie 16 GB, 32 GB | 16 GB DDR5; opcjonalnie 32 GB |
| SSD | 256 GB PCIe NVMe; opcjonalnie 512 GB, 1 TB, 2 TB | bez zmian |
| Ekran | 11,6 cala, Full HD (1920 x 1080), 1000 nits, LumiBond® | 11,6 cala, Full HD (1920 x 1080), 1200 nits, LumiBond® |
| Wi-Fi i Bluetooth | Wi-Fi 6 (Intel® AX201), Bluetooth 5.2 | Wi-Fi 6E (Intel® AX211), Bluetooth 5.3 |
| Złącza | Thunderbolt™ 4 Type-C × 1, USB 3.2 Gen 2 Type-A × 1, combo audio × 1, wejście DC × 1, złącze dokujące × 1 | bez zmian |
| Kamery | kamera internetowa 5 MP, tylna kamera z autofokusem 8 MP | bez zmian |
| Akumulator | 2 × Li-ion 11,4 V, typowo 2680 mAh (minimum 2640 mAh); opcjonalnie 11,1 V, typowo 4200 mAh | bez zmian |
| Wymiary (szer. x głęb. x wys.) | 314 x 207 x 25 mm | bez zmian |
| Waga | 1,52 kg | 1,49 kg |
| Ochrona | IP66, MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | bez zmian |
| Temperatura pracy | od -29 °C do 63 °C | bez zmian |
Źródła: Getac, karta katalogowa F110 G6 (wersja angielska, wygenerowana 11 kwietnia 2024, kopia archiwalna z 18 maja 2024) oraz Getac, karta katalogowa F110 G7 (stan na 09.04.2026, odtworzona w naszej karcie katalogowej).
Bez zmian pozostaje więcej, niż sugeruje zmiana generacji: format, wymiary, stopień ochrony, normy, zakres temperatur, złącza i wartości akumulatora. Kto oczekuje od G7 wyższego stopnia ochrony niż IP66, nie znajdzie go w żadnej z obu kart.
Największą różnicą jest procesor. G6 używa Intel Core 11. generacji (Tiger Lake), G7 13. generacji (Raptor Lake). Według Intela i5-1135G7 ma cztery rdzenie i osiem wątków. i5-1335U ma dziesięć rdzeni, w tym dwa wydajne i osiem energooszczędnych, oraz dwanaście wątków. Dla procesora seryjnego karty podają ponadto wyższy maksymalny takt (4,2 GHz w G6, 4,6 GHz w G7) i większą pamięć podręczną (8 MB wobec 12 MB). To, czy większa liczba rdzeni przyda się na co dzień, zależy od oprogramowania. Pomiarów obu urządzeń nie mamy.
Intel vPro jest w obu generacjach: w G6 przy i5-1145G7 i i7-1185G7, w G7 przy i5-1345U i i7-1365U, tam jako vPro Enterprise. Co vPro daje przy zdalnym zarządzaniu, opisuje artykuł Intel vPro w wytrzymałych urządzeniach.
Typ pamięci zmienia się z DDR4 na DDR5, a wyposażenie seryjne rośnie z 8 GB do 16 GB. Maksimum wynosi w obu kartach 32 GB. Pojemności SSD od 256 GB do 2 TB są takie same.
Ekran ma w obu generacjach 11,6 cala i Full HD. Getac podaje 1000 nits dla G6 i 1200 nits dla G7, czyli o 20 procent więcej. To, czy będzie to widoczne na zewnątrz, zależy też od położenia słońca i powłoki antyodblaskowej. Podstawy opisuje artykuł Ekrany czytelne w słońcu.
G7 podaje Wi-Fi 6E (Intel® AX211) i Bluetooth 5.3, G6 Wi-Fi 6 (Intel® AX201) i Bluetooth 5.2. G7 korzysta z pasma 6 GHz standardu Wi-Fi 6E tylko przy odpowiednich punktach dostępowych. Więcej o tym w artykule Wi-Fi 6E i Wi-Fi 7 w środowisku przemysłowym. Obie generacje podają jako opcję 4G LTE i 5G Sub-6, każde ze zintegrowanym GPS.
Według kart G7 z wagą 1,49 kg jest o 30 g lżejszy niż G6 z 1,52 kg. Karta G6 zastrzega, że waga i wymiary zależą od konfiguracji i akcesoriów oraz że opcjonalne akumulatory o dużej pojemności dodają około 6 mm wysokości i 0,24 kg. Dla G7 nasza karta nic o tym nie podaje.
Przy rozszerzeniach warto dokładnie sprawdzić konfigurację. Karta G6 wymienia jako opcje czytnik kodów kreskowych 1D/2D, port USB 2.0, port szeregowy z LAN oraz czytnik kart inteligentnych. Nasza karta G7 tych opcji nie wymienia, podaje natomiast opcjonalny Gigabit Ethernet oraz czytnik RFID lub linii papilarnych. „Nie podano” oznacza tylko, że źródło ich nie wspomina. Kto używa czytnika kodów kreskowych lub portu szeregowego, powinien przed zmianą omówić z nami konfigurację.
Przy kamerze dla Windows Hello dane są niejednolite: karta G6 podaje kamerę Full HD, karta G7 kamerę 5 MP. Karty nie mówią, czy jest to ten sam moduł.
Karta G6 wymienia te akcesoria:
Nasza karta G7 nie zawiera takiej listy, opcje są w konfiguratorze na stronie produktu. Porównanie wiersz po wierszu nie jest więc możliwe. Takie same nazwy i tak nie byłyby dowodem na takie same części. Nie mamy oświadczenia Getac, że akcesorium z G6 pasuje do G7. Dlatego nie piszemy o żadnej zgodności.
O akumulatorze: obie karty podają dla akumulatora standardowego te same wartości znamionowe, dwie sztuki po 11,4 V i typowo 2680 mAh (minimum 2640 mAh), a dla akumulatora o dużej pojemności 11,1 V i typowo 4200 mAh. Takie same wartości znamionowe nie dowodzą, że wnęka, styki i obudowa się zgadzają. Ogólne informacje o wymianie akumulatora w trakcie pracy są w artykule Wymienny akumulator i hot-swap.
O stacji: obie generacje mają złącze dokujące. Karta G6 opisuje stację pojazdową i stację biurową, każdą z dwoma portami szeregowymi, VGA, HDMI 1.4, LAN, czterema portami USB, mikrofonem, wyjściem audio i wejściem DC. Stacja pojazdowa ma dodatkowo trzy złącza antenowe dla WWAN, WLAN i GPS. Według karty G6 stacje pojazdowe Gamber Johnson i Havis mają certyfikat e-mark. Żadne z naszych źródeł nie mówi, że G7 można wstawić do tych stacji. O stacjach w ogóle zob. Stacje dokujące z HDMI, USB-C i Thunderbolt.
Getac oferuje też broszurę akcesoriów „F110” z numerami artykułów, wymiarami i wagami (odczytana 20 października 2026). Nie wymienia żadnej generacji. W metadanych plik PDF ma datę utworzenia 12 kwietnia 2023, a sekcja o zasilaczu 90 W mówi o modelu S410. Nie nadaje się więc na dowód zgodności. Kto chce nadal używać istniejących akcesoriów, wyjaśnia to z producentem. Prosimy o przesłanie numeru istniejącej części i pożądanej konfiguracji G7.
Kto wymienia G6, patrzy zwykle najpierw na G7. Dla orientacji zestawiamy obok siebie trzy wytrzymałe tablety Getac z naszej oferty. Wartości pochodzą z tabeli danych podstawowych odpowiednich kart katalogowych.
| Tablet | Ekran | Procesor (seryjnie) | Pamięć RAM (seryjnie) | Jasność | Ochrona | Waga |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Getac F110 G7 | 11,6 cala, Full HD (1920 x 1080) | Core™ i5-1335U | 16 GB DDR5 | 1200 nits | IP66 | 1,49 kg |
| Getac K120 | 12,5 cala, Full HD (1920 x 1080) | Core™ i5-1335U | 16 GB DDR5 | 1200 nits | IP66 | 1,7 kg |
| Getac UX10 | 10,1 cala, WUXGA (1920 x 1200) | Core™ Ultra 5 226V | 16 GB LPDDR5X | 1000 nits | IP66 | 1,15 kg (tablet, bez stacji z klawiaturą) |
K120 ma większy ekran i ten sam procesor seryjny co G7, ale waży o 0,21 kg więcej. UX10 jest mniejszy i lżejszy oraz ma procesor z serii Core Ultra, podaje jednak 1000 nits. F110-EX nie jest G7 z dodatkiem, lecz osobnym urządzeniem do stref zagrożonych wybuchem, ze własną stroną. Tam znajdą Państwo jego wartości.
Nie. Według kart zmieniają się także pamięć RAM (DDR5, seryjnie 16 GB), jasność (1200 zamiast 1000 nits), Wi-Fi (Wi-Fi 6E) i Bluetooth (5.3). Obudowa, stopień ochrony, złącza i wartości akumulatora są w obu kartach takie same.
Nie jest to udokumentowane. Obie karty podają dla akumulatora standardowego 11,4 V i typowo 2680 mAh. O pasowaniu nic nie mówią. Proszę zapytać przed zakupem, podając numer części.
Nie pod znanym adresem. Dnia 20 października 2026 leży tam karta G7. Kartę G6 można znaleźć w Internet Archive. Sprawdziliśmy ją na podstawie kopii archiwalnej z 18 maja 2024 i z niej cytujemy.
Windows 11 Pro. Dla G7 nasza karta nie podaje systemu operacyjnego. System operacyjny należy wyjaśnić osobno przy każdej ofercie.
G7 jest nowszy w procesorze (13. zamiast 11. generacji), w pamięci RAM (DDR5, seryjnie 16 GB), w jasności (1200 zamiast 1000 nits) oraz w Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3. Obudowa, stopień ochrony, złącza i wartości akumulatora są w obu kartach takie same. G6 można zatrzymać, dopóki oprogramowanie, sieć i jasność ekranu wystarczają, a Państwa zasób stacji i akumulatorów działa. Na G7 warto przejść, gdy moc obliczeniowa, pamięć lub Wi-Fi w G6 sięgają granic albo ekran na zewnątrz jest zbyt ciemny. Kto w G6 używa czytnika kodów kreskowych lub portu szeregowego, sprawdza najpierw konfigurację G7. Kto potrzebuje więcej niż IP66 lub pracuje w strefach zagrożonych wybuchem, nie jest obsłużony przez żadne z dwóch urządzeń standardowych. Otwarte pozostaje, czy akcesoria z G6 pasują do G7. Odpowiedzieć może tylko Getac.
Wszystkie opcje aktualnego urządzenia znajdą Państwo na stronie produktu Getac F110 G7. W sprawie Państwa zasobu i odpowiedniej konfiguracji chętnie pomoże zespół RobustBook.