De Getac S410 bestaat in twee generaties die op papier op elkaar lijken: hetzelfde formaat van 14 inch, dezelfde beschermingsklasse, dezelfde accuwaarden. Wie een S410 G4 in bezit heeft of er een aangeboden krijgt, wil vooral twee dingen weten. Wat doet de G5 anders, en passen dockingstation, accu en voedingsadapter nog? Dit artikel legt de datasheet van de fabrikant van de G4 naast die van de G5. De G4-datasheet komt van getac.com (aangemaakt op 11 maart 2024; wij citeren de kopie van het Internet Archive van 17 juni 2024). De G5-waarden komen van onze datasheetpagina van de S410 G5. Over accessoires zegt geen van beide bronnen dat iets past. Dat staat hieronder openlijk. Het huidige apparaat met alle configuratieopties vindt u op de productpagina Getac S410 G5.
De tabel geeft weer wat elke datasheet vermeldt. „Gelijk” betekent dat de G5-datasheet dezelfde waarde noemt als de G4-datasheet. „Niet vermeld” betekent alleen dat de bron het punt niet noemt, niet dat het apparaat het niet kan.
| Kenmerk | Getac S410 G4 | Getac S410 G5 |
|---|---|---|
| Processor | Intel® Core™ i3-1115G4 (instapmodel); optioneel i5-1135G7, i5-1145G7 vPro®, i7-1165G7, i7-1185G7 vPro® | Intel® Core™ i5-1340P (instapmodel); optioneel i5-1350P vPro®, i7-1360P, i7-1370P vPro® |
| Werkgeheugen | 8 GB DDR4; optioneel 16 GB, 32 GB, 64 GB | 16 GB DDR5; optioneel 32 GB, 64 GB |
| SSD | 256 GB PCIe NVMe; optioneel 512 GB, 1 TB, 2 TB | gelijk |
| Tweede opslag in de multimediaschacht | optioneel SATA-SSD van 256 GB, 512 GB of 1 TB | niet vermeld |
| Scherm | 14 inch, HD (1366 x 768), 1000 nits; optioneel Full HD (1920 x 1080), eventueel met touch | gelijk |
| Wi-Fi en Bluetooth | Wi-Fi 6 (Intel® AX201), Bluetooth 5.2 | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| SIM | optioneel één simkaartsleuf | dual-SIM (Mini-SIM 2FF en e-SIM) |
| USB | 1 × USB 2.0, 2 × USB 3.2 Gen 2 Type-A | 1 × USB 3.2 Gen 1 Type-A, 2 × USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Overige poorten | Thunderbolt™ 4 Type-C, HDMI 2.0, LAN (RJ45), dockingconnector | gelijk |
| Accu | 10,8 V, typisch 6900 mAh (minimaal 6600 mAh) | gelijk |
| Gewicht | 2,38 kg | gelijk |
| Bescherming | IP53, MIL-STD-810H | gelijk |
| Bedrijfstemperatuur | -29 °C tot 63 °C | gelijk |
Bronnen: Getac, datasheet S410 G4 (Duitse versie, aangemaakt op 11 maart 2024), en Getac, datasheet S410 G5 (stand 22 juli 2026, overgenomen op onze datasheetpagina).
De G4 werkt met Intel-processors van de 11e generatie. Getac noemt de Core i3-1115G4 als instapmodel en een stap hoger de Core i5-1135G7 met maximaal 4,2 GHz. De G5 begint bij de Core i5-1340P. Intel rekent de i5-1340P tot de 13e generatie (Raptor Lake) met 12 cores, waarvan 4 performance-cores en 8 efficiency-cores, en 16 threads. Volgens Intel heeft de i5-1135G7 4 cores en 8 threads.
Bij het geheugen verandert het type van DDR4 naar DDR5, en de standaarduitrusting groeit van 8 GB naar 16 GB. Intel noemt voor de i5-1135G7 maximaal 64 GB en voor de i5-1340P 96 GB, afhankelijk van het geheugentype. Getac biedt in beide generaties maximaal 64 GB. De bovengrens verandert voor u dus niet.
Intel vPro is er bij beide: in de G4 bij de i5-1145G7 en de i7-1185G7, in de G5 bij de i5-1350P en de i7-1370P. Wat vPro voor beheer op afstand doet, staat in het artikel Intel vPro in robuuste apparaten. Of het hogere aantal cores in de dagelijkse praktijk iets oplevert, hangt af van de software. Een vakprogramma dat maar één core belast, draait op de G5 niet automatisch veel sneller. Gemeten waarden van beide apparaten hebben wij niet.
De interfaces lijken op elkaar. Beide datasheets noemen Thunderbolt 4, HDMI 2.0, LAN (RJ45), een dockingconnector en twee USB 3.2 Gen 2-poorten. Ook de vier configureerbare I/O-varianten staan in beide: een seriële poort, plus VGA of DisplayPort, naar keuze met een tweede LAN of een PowerShare-USB-poort. Wie de seriële poort nodig heeft, vindt haar dus in beide datasheets. Het volgende verschilt:
Een G5 gebruikt de 6 GHz-band van Wi-Fi 6E alleen bij geschikte access points. Meer daarover staat in het artikel Wi-Fi 6E en Wi-Fi 7 in de industrie. Beide generaties hebben Thunderbolt 4, de achtergrond staat in Thunderbolt 4 op de robuuste laptop.
De G5-datasheet noemt PCMCIA Type II, ExpressCard 34 en 54 en de tweede opslag in de multimediaschacht niet, die de G4-datasheet als opties noemt. Wie zulke modules gebruikt, moet de configuratie voor een overstap met ons doornemen. Algemene informatie over schachtmodules staat in Uitbreidingsmodules achteraf toevoegen.
Beide datasheets noemen 14 inch, 2,38 kg, IP53, MIL-STD-810H, 1000 nits en een bedrijfstemperatuur van -29 °C tot 63 °C. De standaardaccu heeft in beide 10,8 V en typisch 6900 mAh (minimaal 6600 mAh), en beide noemen een tweede accu als optie. Wat IP53 dekt, legt het artikel IP53 in detail uit. Wie meer dan IP53 nodig heeft, vindt in de G5 geen verbetering ten opzichte van de G4. Dan komt een ander apparaat in aanmerking, bijvoorbeeld de B360 G3 met IP66 (zie hieronder).
De G4-datasheet noemt bovendien een valbestendigheid van 0,9 m. De G5-datasheet op onze site noemt deze waarde niet, daarom vergelijken wij haar hier niet.
De accessoirelijsten van beide datasheets gebruiken dezelfde benamingen: reserveaccu, multimediaschacht-accu, voedingsadapter van 90 W en 120 W, meervoudige laders met twee en acht schachten, DC-DC-voertuigadapter, draagtas, capacitieve stylus, beschermfolie, voertuighouder, voertuig-dockingstation, kantoor-dockingstation, Type-C-adapter van 100 W en het DS100 USB-C-dockingstation. Het DS100 staat echter alleen in de Engelse versie van de G4-datasheet. Gelijke benamingen zijn geen bewijs van gelijke onderdelen. Wij hebben geen verklaring van Getac dat een dockingstation, accu of voedingsadapter van de G4 op de G5 past, en geen van beide datasheets geeft er een. Wij vermelden daarom geen compatibiliteit.
Over de accu: beide datasheets geven dezelfde nominale waarden voor de standaardaccu. Gelijke nominale waarden bewijzen niet dat accuvak en contacten overeenkomen. In de G4-datasheet heeft de multimediaschacht-accu 11,1 V en typisch 4200 mAh (minimaal 3980 mAh); de G5-datasheet noemt daarvoor geen waarden. Algemene informatie over accuwissel tijdens bedrijf staat in Wisselaccu en hot-swap.
Over de voedingsadapter: beide datasheets noemen 90 W standaard en 120 W als optie. Volgens de G4-datasheet wordt de adapter van 120 W gebruikt voor het kantoor-dockingstation en voor apparaten met een aparte grafische kaart. Of een bestaande G4-voedingsadapter op de G5 past, zegt geen enkele bron.
Over het dockingstation: beide generaties hebben een dockingconnector. De G4-datasheet beschrijft het voertuig-dockingstation met telkens een seriële poort, VGA, HDMI 2.0 en LAN, vier USB-poorten en antenneaansluitingen voor WWAN, WLAN en GPS. Het kantoor-dockingstation heeft daar een USB 3.0-poort en drie USB 2.0-poorten. Volgens de datasheet zijn de voertuigdocks van Havis e-mark-gecertificeerd. Dat een G5 op deze dockingstations kan worden aangesloten, staat er niet in. Voor dockingstations in het algemeen zie Dockingstations met HDMI, USB-C en Thunderbolt.
Wie bestaande accessoires wil blijven gebruiken, kan dat alleen via de fabrikant laten vaststellen. Stuur ons daarvoor het onderdeelnummer van het bestaande onderdeel en de gewenste G5-configuratie.
Wie een G4 vervangt, kijkt meestal eerst naar de G5. Ter oriëntatie staan hier drie Getac-laptops uit ons assortiment naast elkaar. De waarden komen uit de tabel met kerngegevens van de betreffende datasheets.
| Laptop | Scherm | Processor (standaard) | Werkgeheugen (standaard) | Helderheid | Bescherming | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Getac S410 G5 | 14 inch, HD (1366 x 768) | Core™ i5-1340P | 16 GB DDR5 | 1000 nits | IP53 | 2,38 kg |
| Getac S510 | 15,6 inch, Full HD (1920 x 1080) | Core™ Ultra 5 125U | 16 GB DDR5 | 1000 nits | IP53 | 2,35 kg |
| Getac B360 G3 | 13,3 inch, Full HD (1920 x 1080) | Core™ Ultra 5 225H | 16 GB DDR5 | 1400 nits | IP66 | 2,32 kg |
De S510 heeft een groter scherm en een processor uit de Core Ultra-serie, de B360 G3 is kleiner en helderder en heeft de hogere beschermingsklasse. Alle drie noemen 16 GB DDR5 standaard. Meer laptops staan in de vergelijkingstabel laptops, apparaten voor gebruik buiten op de pagina Outdoor-laptops.
Dat is niet gedocumenteerd. Beide datasheets noemen 10,8 V en typisch 6900 mAh voor de standaardaccu en 90 W voor de voedingsadapter. Over de pasvorm doen ze geen uitspraak. Vraag het voor de aankoop na, met het onderdeelnummer.
Standaard wel: 16 GB DDR5 in plaats van 8 GB DDR4. Het maximum is in beide generaties 64 GB.
Ja. Beide datasheets noemen vier configureerbare I/O-varianten, elk met een seriële poort. De variant kiest u tijdens de configuratie op de productpagina.
De pdf-bestanden stonden op 20 oktober 2026 nog op getac.com. Het Engelse bestand heeft daar echter een andere bestandsgrootte dan de archiefkopie van juli 2024. Controleer belangrijke waarden daarom aan de hand van het actuele bestand.
De G5 is nieuwer bij de processor (13e in plaats van 11e generatie), bij het geheugen (DDR5, 16 GB standaard), bij Wi-Fi 6E en Bluetooth 5.3 en bij één USB-poort. Behuizing, beschermingsklasse, gewicht en accuwaarden zijn in beide datasheets gelijk. U kunt een G4 houden zolang uw software en netwerk geen nieuwere hardware vragen en uw voorraad dockingstations en accu's werkt. U zou naar de G5 moeten overstappen als rekenkracht, geheugen of Wi-Fi van de G4 aan grenzen komen. Wie ExpressCard, PCMCIA of een tweede opslag in de schacht gebruikt, controleert eerst de configuratie. Wie meer dan IP53 nodig heeft, is met geen van beide goed bediend. Open blijft of G4-accessoires op de G5 passen. Dat kan alleen Getac beantwoorden.
Alle opties van het huidige apparaat vindt u op de productpagina Getac S410 G5. Bij vragen over uw bestaande apparaten en de passende configuratie helpt het RobustBook-team u graag.