Getac S410 występuje w dwóch generacjach, które na papierze są do siebie podobne: ten sam format 14 cali, ta sama ochrona, te same parametry akumulatora. Kto ma S410 G4 w zasobach lub dostaje ofertę na ten model, chce wiedzieć przede wszystkim dwie rzeczy. Co G5 robi inaczej i czy stacja dokująca, akumulator i zasilacz nadal pasują? Ten artykuł zestawia kartę katalogową producenta dla G4 z kartą G5. Karta G4 pochodzi z getac.com (wygenerowana 11 marca 2024; cytujemy kopię z Internet Archive z 17 czerwca 2024). Wartości G5 pochodzą z naszej strony z kartą katalogową S410 G5. W sprawie akcesoriów żadne z tych źródeł nie mówi, że coś pasuje. Piszemy o tym otwarcie poniżej. Aktualne urządzenie ze wszystkimi opcjami konfiguracji znajdą Państwo na stronie produktu Getac S410 G5.
Tabela podaje to, co wymienia każda karta katalogowa. „Bez zmian” oznacza, że karta G5 podaje tę samą wartość co karta G4. „Nie wymieniono” oznacza tylko, że źródło nie wspomina o danym punkcie, a nie że urządzenie tego nie potrafi.
| Cecha | Getac S410 G4 | Getac S410 G5 |
|---|---|---|
| Procesor | Intel® Core™ i3-1115G4 (wersja podstawowa); opcjonalnie i5-1135G7, i5-1145G7 vPro®, i7-1165G7, i7-1185G7 vPro® | Intel® Core™ i5-1340P (wersja podstawowa); opcjonalnie i5-1350P vPro®, i7-1360P, i7-1370P vPro® |
| Pamięć RAM | 8 GB DDR4; opcjonalnie 16 GB, 32 GB, 64 GB | 16 GB DDR5; opcjonalnie 32 GB, 64 GB |
| SSD | 256 GB PCIe NVMe; opcjonalnie 512 GB, 1 TB, 2 TB | bez zmian |
| Drugi nośnik we wnęce multimedialnej | opcjonalnie SSD SATA 256 GB, 512 GB lub 1 TB | nie wymieniono |
| Ekran | 14 cali, HD (1366 x 768), 1000 nits; opcjonalnie Full HD (1920 x 1080), opcjonalnie z dotykiem | bez zmian |
| Wi-Fi i Bluetooth | Wi-Fi 6 (Intel® AX201), Bluetooth 5.2 | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| SIM | opcjonalnie jedno gniazdo SIM | dual SIM (Mini-SIM 2FF i e-SIM) |
| USB | 1 × USB 2.0, 2 × USB 3.2 Gen 2 Type-A | 1 × USB 3.2 Gen 1 Type-A, 2 × USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Pozostałe porty | Thunderbolt™ 4 Type-C, HDMI 2.0, LAN (RJ45), złącze dokujące | bez zmian |
| Akumulator | 10,8 V, typowo 6900 mAh (minimum 6600 mAh) | bez zmian |
| Waga | 2,38 kg | bez zmian |
| Ochrona | IP53, MIL-STD-810H | bez zmian |
| Temperatura pracy | -29 °C do 63 °C | bez zmian |
Źródła: Getac, karta katalogowa S410 G4 (wersja niemiecka, wygenerowana 11 marca 2024) oraz Getac, karta katalogowa S410 G5 (stan 22 lipca 2026, odtworzona na naszej stronie z kartą katalogową).
G4 pracuje z procesorami Intel 11. generacji. Getac podaje Core i3-1115G4 jako wersję podstawową, a stopień wyżej Core i5-1135G7 z taktowaniem do 4,2 GHz. G5 zaczyna od Core i5-1340P. Intel klasyfikuje i5-1340P jako 13. generację (Raptor Lake) z 12 rdzeniami, w tym 4 rdzeniami wydajnymi i 8 rdzeniami energooszczędnymi, oraz 16 wątkami. Według Intela i5-1135G7 ma 4 rdzenie i 8 wątków.
W pamięci typ zmienia się z DDR4 na DDR5, a wyposażenie seryjne rośnie z 8 GB do 16 GB. Intel podaje dla i5-1135G7 maksymalnie 64 GB, a dla i5-1340P 96 GB, zależnie od typu pamięci. Getac oferuje w obu generacjach maksymalnie 64 GB. Górna granica nie zmienia się więc dla Państwa.
Intel vPro jest w obu: w G4 przy i5-1145G7 i i7-1185G7, w G5 przy i5-1350P i i7-1370P. Co vPro daje przy zdalnym zarządzaniu, opisuje artykuł Intel vPro w wytrzymałych urządzeniach. Czy większa liczba rdzeni przyda się na co dzień, zależy od oprogramowania. Program branżowy, który obciąża tylko jeden rdzeń, nie działa na G5 automatycznie dużo szybciej. Nie mamy wartości pomiarowych dla żadnego z urządzeń.
Interfejsy są podobne. Obie karty katalogowe wymieniają Thunderbolt 4, HDMI 2.0, LAN (RJ45), złącze dokujące i dwa porty USB 3.2 Gen 2. Również cztery konfigurowalne warianty I/O występują w obu: port szeregowy, do tego VGA lub DisplayPort, do wyboru z drugim LAN lub portem USB PowerShare. Kto potrzebuje portu szeregowego, znajdzie go więc w obu kartach. Inaczej jest w następujących punktach:
G5 korzysta z pasma 6 GHz standardu Wi-Fi 6E tylko przy odpowiednich punktach dostępowych. Więcej na ten temat w artykule Wi-Fi 6E i Wi-Fi 7 w środowisku przemysłowym. Obie generacje mają Thunderbolt 4, tło opisuje Thunderbolt 4 w wytrzymałym laptopie.
Karta G5 nie wymienia PCMCIA Type II, ExpressCard 34 i 54 ani drugiego nośnika we wnęce multimedialnej, które karta G4 podaje jako opcje. Kto używa takich modułów, powinien przed zmianą omówić z nami konfigurację. Ogólne informacje o modułach do wnęki są w artykule Doposażanie w moduły rozszerzeń.
Obie karty katalogowe podają 14 cali, 2,38 kg, IP53, MIL-STD-810H, 1000 nits i temperaturę pracy od -29 °C do 63 °C. Akumulator standardowy ma w obu 10,8 V i typowo 6900 mAh (minimum 6600 mAh), a obie wymieniają drugi akumulator jako opcję. Co obejmuje IP53, wyjaśnia artykuł IP53 szczegółowo. Kto potrzebuje więcej niż IP53, nie znajdzie w G5 poprawy względem G4. Wtedy w grę wchodzi inne urządzenie, na przykład B360 G3 z IP66 (patrz niżej).
Karta G4 podaje ponadto odporność na upadki 0,9 m. Karta G5 na naszej stronie nie wymienia tej wartości, dlatego tutaj jej nie porównujemy.
Listy akcesoriów w obu kartach używają tych samych nazw: akumulator zapasowy, akumulator do wnęki multimedialnej, zasilacz 90 W i 120 W, ładowarki wielostanowiskowe na dwa i osiem miejsc, adapter samochodowy DC-DC, torba, rysik pojemnościowy, folia ochronna, uchwyt pojazdowy, stacja dokująca pojazdowa, stacja dokująca biurowa, adapter Type-C 100 W oraz stacja dokująca USB-C DS100. DS100 występuje jednak tylko w angielskiej wersji karty G4. Te same nazwy nie dowodzą tych samych części. Nie mamy oświadczenia Getaca, że stacja dokująca, akumulator lub zasilacz z G4 pasuje do G5, i żadna z kart takiego nie składa. Dlatego nie podajemy żadnej zgodności.
O akumulatorze: obie karty podają te same wartości znamionowe akumulatora standardowego. Takie same wartości znamionowe nie dowodzą, że gniazdo i styki są zgodne. W karcie G4 akumulator do wnęki multimedialnej ma 11,1 V i typowo 4200 mAh (minimum 3980 mAh); karta G5 nie podaje dla niego wartości. Ogólne informacje o wymianie akumulatora w trakcie pracy są w artykule Wymienny akumulator i hot-swap.
O zasilaczu: obie karty podają 90 W seryjnie i 120 W jako opcję. Według karty G4 zasilacz 120 W jest używany do stacji dokującej biurowej oraz do urządzeń z oddzielną kartą graficzną. Czy istniejący zasilacz z G4 pasuje do G5, nie mówi żadne źródło.
O stacji dokującej: obie generacje mają złącze dokujące. Karta G4 opisuje stację dokującą pojazdową z jednym portem szeregowym, VGA, HDMI 2.0 i LAN każdego rodzaju, czterema portami USB i złączami antenowymi dla WWAN, WLAN i GPS. Stacja dokująca biurowa ma tam jeden port USB 3.0 i trzy porty USB 2.0. Według karty stacje dokujące pojazdowe firmy Havis mają certyfikat e-mark. Że G5 można podłączyć do tych stacji, nie ma w niej mowy. O stacjach dokujących ogólnie zob. Stacje dokujące z HDMI, USB-C i Thunderbolt.
Kto chce nadal używać istniejących akcesoriów, może to wyjaśnić tylko przez producenta. Prosimy przysłać nam numer części istniejącego elementu i wybraną konfigurację G5.
Kto wymienia G4, patrzy zwykle najpierw na G5. Dla porównania zestawiamy tu trzy laptopy Getac z naszej oferty. Wartości pochodzą z tabeli danych podstawowych odpowiednich kart katalogowych.
| Laptop | Ekran | Procesor (seryjnie) | Pamięć RAM (seryjnie) | Jasność | Ochrona | Waga |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Getac S410 G5 | 14 cali, HD (1366 x 768) | Core™ i5-1340P | 16 GB DDR5 | 1000 nits | IP53 | 2,38 kg |
| Getac S510 | 15,6 cala, Full HD (1920 x 1080) | Core™ Ultra 5 125U | 16 GB DDR5 | 1000 nits | IP53 | 2,35 kg |
| Getac B360 G3 | 13,3 cala, Full HD (1920 x 1080) | Core™ Ultra 5 225H | 16 GB DDR5 | 1400 nits | IP66 | 2,32 kg |
S510 ma większy ekran i procesor z serii Core Ultra, B360 G3 jest mniejszy i jaśniejszy oraz ma wyższą ochronę. Wszystkie trzy podają seryjnie 16 GB DDR5. Więcej laptopów jest w tabeli porównawczej laptopów, urządzenia do użytku na zewnątrz na stronie Laptopy outdoor.
Nie jest to udokumentowane. Obie karty podają dla akumulatora standardowego 10,8 V i typowo 6900 mAh, a dla zasilacza 90 W. Nie wypowiadają się o dopasowaniu. Przed zakupem proszę zapytać, podając numer części.
Seryjnie tak: 16 GB DDR5 zamiast 8 GB DDR4. Maksimum wynosi w obu generacjach 64 GB.
Tak. Obie karty podają cztery konfigurowalne warianty I/O, każdy z portem szeregowym. Wariant wybiera się podczas konfiguracji na stronie produktu.
Pliki PDF znajdowały się na getac.com jeszcze 20 października 2026. Plik angielski ma tam jednak inny rozmiar niż kopia archiwalna z lipca 2024. Ważne wartości należy więc sprawdzić w aktualnym pliku.
G5 jest nowszy w procesorze (13. zamiast 11. generacji), w pamięci (DDR5, 16 GB seryjnie), w Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3 oraz w jednym porcie USB. Obudowa, ochrona, waga i parametry akumulatora są w obu kartach takie same. G4 można zachować, dopóki oprogramowanie i sieć nie wymagają nowszego sprzętu, a zasób stacji dokujących i akumulatorów działa. Na G5 należy przejść, gdy moc obliczeniowa, pamięć lub Wi-Fi w G4 dochodzą do granic. Kto używa ExpressCard, PCMCIA lub drugiego nośnika we wnęce, sprawdza najpierw konfigurację. Kto potrzebuje więcej niż IP53, nie jest dobrze obsłużony przez żaden z nich. Otwarte pozostaje, czy akcesoria z G4 pasują do G5. Odpowiedzieć może tylko Getac.
Wszystkie opcje aktualnego urządzenia znajdą Państwo na stronie produktu Getac S410 G5. W pytaniach o Państwa zasób i odpowiednią konfigurację chętnie wspiera zespół RobustBook.