Merk: Getac
Display 15,6 inch · Beschermingsklasse IP66 · MIL-STD-810H, MIL-STD-461G · Gewicht 4,41 kg (X600 Server) of 8,51 kg (X600 Server RAID). Alle kerngegevens met bronvermelding in het datablad.
Offerte in 2 minutenNeem contact met ons op voor informatie over huurkoop en leasing!
De Getac X600 Server is een volledig robuuste laptop met Windows Server 2022 en een Intel Xeon-processor. Getac beschrijft hem als een mobiele server voor gebruik buiten het datacenter. Onderstaande gegevens komen uit het fabrikantendatablad (Getac, stand 06.08.2026; Duitse en Engelse versie regel voor regel vergeleken).
De X600 Server is gebouwd voor inzet waarbij een server niet in een datacenter kan staan. Volgens het Getac-persbericht van 14.02.2023 gaat het bijvoorbeeld om een mobiel commandocentrum in het veld of onderhoudswerk aan kritieke infrastructuur, vooral in defensie en in olie en gas. Voor olie en gas noemt de website van de fabrikant remote support, assetbeheer en veldgegevensanalyse, en onder defensie beschrijft hij missiekritieke COTS-computing. Volgens de website van de fabrikant kunnen op het apparaat meerdere onafhankelijke virtuele machines draaien; het persbericht noemt hiervoor Microsoft Hyper-V onder Windows Server 2022.
Volgens hetzelfde persbericht is de Getac X500 Server de voorganger; Getac spreekt van een duidelijke prestatiewinst, maar kwantificeert die niet. Alleen kerncijfers zijn vergelijkbaar: onze pagina van de X500 Server vermeldt IP65, 8 GB werkgeheugen (optioneel tot 64 GB), een SATA-harde schijf van 500 GB, RAID 5 met maximaal 5 × 1 TB, een accu van 8700 mAh en GTX 1050-graphics, en voor hem bestaat geen fabrikantendatablad meer. De X600 Server noemt IP66, 32 GB werkgeheugen (optioneel tot 128 GB), een PCIe-SSD van 1 TB, tot 16 TB in de X-Bay, twee accu's van elk 6900 mAh en Intel UHD Graphics; het pdf-bestand noemt geen optie met een eigen videokaart. Vergeleken met het zustermodel Getac X600 komen display, IP66, gewicht van 4,41 kg en bedrijfstemperatuur overeen. De X600 biedt Core i5-, Core i7- en Xeon-processors, de X600 Server alleen de Xeon W-11865MRE, plus 32 GB in plaats van 16 GB werkgeheugen als standaard en de X-Bay. Bij de valhoogte noemt het datablad van de X600 1,2 m, dat van de X600 Server 0,9 m (3 voet) in de specificatieregel.
Waarvoor het apparaat niet geschikt is: de X600 Server is een laptopbehuizing met een serverbesturingssysteem, geen rackserver. Rackmontage, redundante voedingen of een kengetal voor continubedrijf (zoals MTBF) noemt het pdf-bestand niet; voor continubedrijf in een rack is het apparaat dus niet gedocumenteerd en niet de inzet die Getac beschrijft. Ook blijft open of ECC-geheugen kan worden ingebouwd: het persbericht van 2023 noemt het als optie, het actuele pdf-bestand niet. Het persbericht noemt bovendien een andere processor (Xeon W-11855M) dan het pdf-bestand (W-11865MRE); op deze pagina geldt het pdf-bestand. Het gewicht loopt per uitvoering van 4,41 kg tot 8,51 kg.
Het datablad noemt de certificeringen IP66, MIL-STD-810H en MIL-STD-461G. Volgens IEC 60529 betekent IP66 stofdicht en beschermd tegen krachtige waterstralen uit elke richting; onderdompeling valt er niet onder (achtergrond in het artikel IP66 in detail). Bij de temperatuurwaarde vermeldt het pdf-bestand in een voetnoot dat die door een onafhankelijk testlaboratorium volgens MIL-STD-810H is getest. MIL-STD-461G betreft de elektromagnetische compatibiliteit (MIL-STD-461 bij robuuste apparaten); bij deze regel wijst het pdf-bestand erop dat de MIL-STD-461-netadapter (230 W) apart verkrijgbaar is.
De bedrijfstemperatuur is -29 °C tot 63 °C, de opslagtemperatuur -51 °C tot 71 °C, de luchtvochtigheid tot 95 % RV niet-condenserend. Het apparaat is bestand tegen trillingen en volgens de specificatieregel tegen valhoogtes van 0,9 m (3 voet). Een voetnoot noemt 4 voet voor de X600 Server zonder RAID; het pdf-bestand zegt niet uitdrukkelijk of voor de RAID-uitvoering de lagere waarde geldt. Reken daarvoor voor de zekerheid op 0,9 m.
Het display meet 15,6 inch (TFT LCD, Full HD, 1920 x 1080) en haalt 1000 Nits. Getac noemt het een LumiBond-display met zonlichtleesbare technologie; vanaf ongeveer 1000 Nits geldt een display als buiten afleesbaar (zonlichtleesbare displays). Het pdf-bestand noemt ook een beschermfolie voor het display.
Een capacitief multitouchscherm is optioneel. Zonder dat bedient u het apparaat met de touchpad met twee knoppen en het ledverlichte membraantoetsenbord met numeriek toetsenblok. Verdere paneldetails (zoals IPS) en bediening van het touchscreen met handschoenen of in regen noemt het pdf-bestand niet.
Het datablad voert de volgende interfaces op. Wij geven de lijst ongewijzigd weer, omdat uitrusting en gewicht per configuratie kunnen afwijken:
Voor uitbreiding noemt het pdf-bestand een smartcardlezer, optioneel ExpressCard 54 of PCMCIA type II (sluiten elkaar uit) en een SD-kaartlezer. In de multimediabay is optioneel een dvd-super-multi-station of een Blu-ray-super-multi-station mogelijk, ook weer slechts een van beide. De X-Bay neemt optioneel Enterprise PCIe-SSD's van 4 TB (1 TB × 4) op en is uitbreidbaar tot 16 TB (2 TB × 8); hij kan worden beheerd als RAID 0, RAID 1 of RAID 5. Bij de uitvoering zonder RAID vereist RAID 5 drie opslagapparaten. De 2e seriële poort vervangt de VGA-poort.
Bij de opslaggroottes wijken de bronnen af: de website van de fabrikant en het persbericht noemen tot 22 TB, de omslag van de Duitse pdf-versie tot 8 TB voor de RAID-uitbreidingseenheid (de Engelse versie bevat dit punt niet). Doorslaggevend is de specificatietabel met de waarden hierboven. Rekenkundig komen drie interne opslagapparaten van elk 2 TB plus 16 TB in de X-Bay uit op 22 TB.
Het pdf-bestand noemt twee accu's van 10,8 V en typisch 6900 mAh (minimaal 6600 mAh) en een AC-adapter van 230 W (100-240 VAC, 50/60 Hz); twee extra accu's zijn optioneel. Volgens een voetnoot wordt de X600 Server RAID geleverd met vier accu's en de adapter van 230 W. Volgens de website van de fabrikant zijn alle accu's zonder gereedschap te verwijderen en tijdens gebruik te verwisselen (verwisselbare accu en hot-swap); in het pdf-bestand staat hierover niets.
De looptijd blijft open: het pdf-bestand noemt geen bedrijfsduur. Bovendien vermeldt de accessoirelijst als standaard een netadapter van 150 W, terwijl de regel stroomvoorziening 230 W noemt; volgens een voetnoot is de adapter van 150 W compatibel met de X600 Server. Volgens een voetnoot ondersteunt de Thunderbolt-poort geen USB-voeding.
Als beveiligingsfuncties noemt het pdf-bestand TPM 2.0, Kensington-slot, smartcardlezer, Intel vPro®-technologie en Getac Disk Wipe; Absolute Persistence® is optioneel. Volgens de website van de fabrikant zijn alle opslagschijven zonder gereedschap te verwijderen (smartcardlezers en TPM). Voor Getac Disk Wipe geldt een beperking: NIST SP 800-88 Purge wordt op de hardwarematige RAID-configuratie niet ondersteund.
De Getac Utility is voorgeïnstalleerd; Absolute Secure Endpoint en Absolute Secure Access zijn optioneel. De versies wijken hier af: de Duitse noemt beide onder voorgeïnstalleerde software, de Engelse plaatst Absolute Secure Access onder optionele software. Het besturingssysteem is Windows Server 2022.
Als standaardaccessoires voert het datablad twee accu's, een netadapter (150 W, 100-240 VAC, 50/60 Hz) en een capacitieve stylus met koord op. Optioneel verkrijgbaar:
Het datablad noemt 4,41 kg voor de X600 Server (412 x 322 x 52,5 mm) en 8,51 kg voor de X600 Server RAID (412 x 322 x 108,8 mm). Volgens een voetnoot hangen beide waarden af van configuratie en accessoires.
IP66, daarnaast gecertificeerd volgens MIL-STD-810H en MIL-STD-461G. De bedrijfstemperatuur ligt bij -29 °C tot 63 °C.
Ja, eenmaal Thunderbolt™ 4 Type-C. Volgens een voetnoot ondersteunt hij geen USB-voeding. Daarnaast zijn er 4× USB 3.2 Gen 2 Type-A en 2× LAN (RJ45).
Werkgeheugen 32 GB DDR4, optioneel 64 GB of 128 GB. Gegevensopslag: 1 TB Enterprise PCIe SSD, optioneel 2 TB, plus optioneel een tweede en derde opslag van elk 1 TB of 2 TB; de X-Bay neemt optioneel 4 TB (1 TB × 4) op, uitbreidbaar tot 16 TB (2 TB × 8).
Het datablad noemt Windows Server 2022. Het persbericht van 2023 noemt hierbij Microsoft Hyper-V.
Alle waarden uit de betreffende datasheets; de waarden van de X500 Server komen uit onze eigen gegevens, omdat er voor hem geen fabrikantendatablad meer bestaat:
| Model | Display | Beschermingsklasse | MIL-STD | Helderheid | Gewicht | Temperatuur |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Getac X600 Server | 15,6 inch | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | 4,41 kg (X600 Server); 8,51 kg (X600 Server RAID) | -29 °C tot 63 °C (opslag: -51 °C tot 71 °C) |
| Getac X500 Server | 15,6 inch | IP65 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | – | – |
| Getac X600 | 15,6 inch | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | 4,41 kg (afhankelijk van configuratie) | -29 °C tot 63 °C (opslag: -51 °C tot 71 °C) |
| Getac X500 | 15,6 inch | IP65 | MIL-STD-810G, MIL-STD-461G | 800 Nits | ca. 5,2 kg | -20 °C tot +60 °C |
Veeg opzij om alle afbeeldingen te zien.
Selecteer de gewenste opties. Uw samenstelling neemt u vervolgens over in uw offerteaanvraag – de prijzen bespreken we daar persoonlijk met u.
Dit overzicht is een samenstelling van uw keuze, geen geverifieerde configuratie – de technische haalbaarheid (met name bij elkaar uitsluitende opties) bevestigen wij bindend in de offerte.