Marka: Getac
Wyświetlacz 15,6 cala · Stopień ochrony IP66 · MIL-STD-810H, MIL-STD-461G · Waga 4,41 kg (X600 Server) lub 8,51 kg (X600 Server RAID). Wszystkie kluczowe dane wraz ze źródłem w karcie danych.
Wycena w 2 minutySkontaktuj się z nami w sprawie wynajmu z opcją wykupu i leasingu!
Getac X600 Server to w pełni wytrzymały laptop z Windows Server 2022 i procesorem Intel Xeon. Getac opisuje go jako mobilny serwer do zastosowań poza centrum danych. Poniższe informacje pochodzą z karty danych producenta (Getac, stan na 06.08.2026; wersje niemiecka i angielska porównane wiersz po wierszu).
X600 Server jest przeznaczony do zastosowań, w których serwer nie może stać w centrum danych. Według komunikatu prasowego Getac z 14.02.2023 chodzi na przykład o mobilne polowe centrum dowodzenia lub prace konserwacyjne przy infrastrukturze krytycznej, głównie w obronności oraz w przemyśle naftowym i gazowym. Dla ropy i gazu strona producenta wymienia zdalne wsparcie, zarządzanie instalacjami i analizę danych terenowych, a w obronności opisuje krytyczne dla misji obliczenia COTS. Według strony producenta na urządzeniu można uruchomić kilka niezależnych maszyn wirtualnych; komunikat prasowy podaje w tym celu Microsoft Hyper-V w Windows Server 2022.
Według tego samego komunikatu prasowego poprzednikiem jest Getac X500 Server; Getac mówi o wyraźnym wzroście wydajności, ale go nie liczbowuje. Porównać można tylko wartości kluczowe: nasza strona X500 Server podaje IP65, 8 GB pamięci RAM (opcjonalnie do 64 GB), dysk SATA 500 GB, RAID 5 z maksymalnie 5 × 1 TB, akumulator 8700 mAh i grafikę GTX 1050, a karty danych producenta dla niego już nie ma. X600 Server podaje IP66, 32 GB pamięci RAM (opcjonalnie do 128 GB), SSD PCIe 1 TB, do 16 TB w X-Bay, dwa akumulatory po 6900 mAh i Intel UHD Graphics; PDF nie wymienia opcji z dedykowaną kartą graficzną. W porównaniu z modelem siostrzanym Getac X600 zgadzają się wyświetlacz, IP66, waga 4,41 kg i temperatura pracy. X600 oferuje procesory Core i5, Core i7 i Xeon, X600 Server tylko Xeon W-11865MRE, do tego standardowo 32 GB zamiast 16 GB pamięci RAM oraz X-Bay. Co do wysokości upadku, karta X600 podaje 1,2 m, karta X600 Server w wierszu specyfikacji 0,9 m (3 stopy).
Do czego urządzenie się nie nadaje: X600 Server to obudowa laptopa z systemem operacyjnym serwera, a nie serwer rackowy. PDF nie wymienia montażu w szafie rack, redundantnych zasilaczy ani wskaźnika pracy ciągłej (np. MTBF); do pracy ciągłej w szafie rack urządzenie nie jest więc udokumentowane i nie jest to zastosowanie opisywane przez Getac. Otwarte pozostaje także, czy można zamontować pamięć ECC: komunikat prasowy z 2023 roku podaje ją jako opcję, aktualny PDF nie. Komunikat podaje ponadto inny procesor (Xeon W-11855M) niż PDF (W-11865MRE); na tej stronie obowiązuje PDF. Waga wynosi zależnie od wersji od 4,41 kg do 8,51 kg.
Karta danych podaje certyfikaty IP66, MIL-STD-810H i MIL-STD-461G. Według IEC 60529 IP66 oznacza pyłoszczelność i ochronę przed silnymi strumieniami wody z każdego kierunku; zanurzenie nie jest objęte (tło w artykule IP66 szczegółowo). Przy wartości temperatury przypis w PDF zaznacza, że została przebadana przez niezależne laboratorium zgodnie z MIL-STD-810H. MIL-STD-461G dotyczy kompatybilności elektromagnetycznej (MIL-STD-461 w wytrzymałych urządzeniach); przy tym wierszu PDF zaznacza, że zasilacz MIL-STD-461 (230 W) jest dostępny osobno.
Temperatura pracy wynosi od -29 °C do 63 °C, temperatura przechowywania od -51 °C do 71 °C, wilgotność do 95 % RH bez kondensacji. Urządzenie jest odporne na wibracje i według wiersza specyfikacji na upadki z wysokości 0,9 m (3 stopy). Przypis podaje 4 stopy dla X600 Server bez RAID; PDF nie mówi wprost, czy dla wersji RAID obowiązuje niższa wartość. Dla niej na wszelki wypadek należy przyjąć 0,9 m.
Wyświetlacz ma 15,6 cala (TFT LCD, Full HD, 1920 x 1080) i osiąga 1000 Nits. Getac nazywa go wyświetlaczem LumiBond z technologią czytelności w słońcu; od około 1000 Nits wyświetlacz uchodzi za czytelny na zewnątrz (wyświetlacze czytelne w słońcu). PDF wymienia też folię ochronną na wyświetlacz.
Pojemnościowy ekran wielodotykowy jest opcjonalny. Bez niego urządzenie obsługuje się za pomocą panelu dotykowego z dwoma przyciskami i klawiatury membranowej podświetlanej diodami LED z blokiem numerycznym. Dalszych danych o panelu (np. IPS) ani obsługi ekranu dotykowego w rękawicach lub w deszczu PDF nie podaje.
Karta danych wymienia następujące interfejsy. Podajemy listę bez zmian, ponieważ wyposażenie i waga mogą różnić się zależnie od konfiguracji:
Do rozbudowy PDF wymienia czytnik kart inteligentnych, opcjonalnie ExpressCard 54 lub PCMCIA typu II (wykluczają się wzajemnie) oraz czytnik kart SD. We wnęce multimedialnej możliwy jest opcjonalnie napęd DVD Super Multi lub Blu-ray Super Multi, również tylko jeden z nich. X-Bay przyjmuje opcjonalnie dyski SSD PCIe Enterprise o pojemności 4 TB (1 TB × 4) i jest rozszerzalna do 16 TB (2 TB × 8); można nią zarządzać jako RAID 0, RAID 1 lub RAID 5. W wersji bez RAID dla RAID 5 potrzebne są trzy nośniki danych. 2. port szeregowy zastępuje złącze VGA.
W kwestii pojemności źródła się różnią: strona producenta i komunikat prasowy podają do 22 TB, okładka niemieckiej wersji PDF do 8 TB dla jednostki rozszerzenia RAID (wersja angielska tego punktu nie zawiera). Rozstrzygająca jest tabela specyfikacji z powyższymi wartościami. Rachunkowo trzy wewnętrzne nośniki po 2 TB plus 16 TB w X-Bay dają 22 TB.
PDF podaje dwa akumulatory 10,8 V o pojemności typowo 6900 mAh (minimum 6600 mAh) oraz zasilacz AC 230 W (100-240 VAC, 50/60 Hz); dwa dalsze akumulatory są opcjonalne. Według przypisu X600 Server RAID jest dostarczany z czterema akumulatorami i zasilaczem 230 W. Według strony producenta wszystkie akumulatory można wyjąć bez narzędzi i wymieniać podczas pracy (wymienny akumulator i hot-swap); PDF nic o tym nie mówi.
Czas pracy pozostaje otwarty: PDF nie podaje czasu działania. Ponadto lista akcesoriów podaje jako standard zasilacz 150 W, podczas gdy wiersz zasilania wymienia 230 W; według przypisu zasilacz 150 W jest kompatybilny z X600 Server. Według przypisu port Thunderbolt nie obsługuje zasilania USB.
Jako funkcje bezpieczeństwa PDF wymienia TPM 2.0, zabezpieczenie Kensington, czytnik kart inteligentnych, technologię Intel vPro® i Getac Disk Wipe; Absolute Persistence® jest opcjonalne. Według strony producenta wszystkie dyski można wyjąć bez narzędzi (czytniki kart inteligentnych i TPM). Dla Getac Disk Wipe obowiązuje ograniczenie: NIST SP 800-88 Purge nie jest obsługiwane w sprzętowej konfiguracji RAID.
Narzędzie Getac jest fabrycznie zainstalowane; Absolute Secure Endpoint i Absolute Secure Access są opcjonalne. Wersje różnią się tu: niemiecka wymienia oba pod oprogramowaniem fabrycznie zainstalowanym, angielska umieszcza Absolute Secure Access pod oprogramowaniem opcjonalnym. System operacyjny to Windows Server 2022.
Jako akcesoria standardowe karta danych wymienia dwa akumulatory, zasilacz (150 W, 100-240 VAC, 50/60 Hz) i pojemnościowy rysik ze smyczą. Opcjonalnie dostępne są:
Karta danych podaje 4,41 kg dla X600 Server (412 x 322 x 52,5 mm) i 8,51 kg dla X600 Server RAID (412 x 322 x 108,8 mm). Według przypisu obie wartości zależą od konfiguracji i akcesoriów.
IP66, dodatkowo certyfikaty MIL-STD-810H i MIL-STD-461G. Temperatura pracy wynosi od -29 °C do 63 °C.
Tak, jedno złącze Thunderbolt™ 4 Typ-C. Według przypisu nie obsługuje zasilania USB. Do tego dochodzą 4× USB 3.2 Gen 2 Typ-A i 2× LAN (RJ45).
Pamięć RAM 32 GB DDR4, opcjonalnie 64 GB lub 128 GB. Pamięć na dane: SSD PCIe Enterprise 1 TB, opcjonalnie 2 TB, do tego opcjonalnie druga i trzecia pamięć po 1 TB lub 2 TB; X-Bay przyjmuje opcjonalnie 4 TB (1 TB × 4) do 16 TB (2 TB × 8).
Karta danych podaje Windows Server 2022. Komunikat prasowy z 2023 roku wymienia w tym kontekście Microsoft Hyper-V.
Wszystkie wartości z odpowiednich kart danych; wartości X500 Server pochodzą z naszej dokumentacji, ponieważ karty danych producenta dla niego już nie ma:
| Model | Wyświetlacz | Stopień ochrony | MIL-STD | Jasność | Waga | Temperatura |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Getac X600 Server | 15,6 cala | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | 4,41 kg (X600 Server); 8,51 kg (X600 Server RAID) | -29 °C do 63 °C (przechowywanie: -51 °C do 71 °C) |
| Getac X500 Server | 15,6 cala | IP65 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | – | – |
| Getac X600 | 15,6 cala | IP66 | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G | 1000 Nits | 4,41 kg (zależnie od konfiguracji) | -29 °C do 63 °C (przechowywanie: -51 °C do 71 °C) |
| Getac X500 | 15,6 cala | IP65 | MIL-STD-810G, MIL-STD-461G | 800 Nits | ok. 5,2 kg | -20 °C do +60 °C |
Przesuń palcem w bok, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia.
Wybierz żądane wyposażenie. Swoją konfigurację przeniesiesz następnie do zapytania ofertowego – ceny omówimy z Tobą osobiście.
Ten przegląd jest zestawieniem Twojego wyboru, a nie zweryfikowaną konfiguracją – wykonalność techniczną (zwłaszcza w przypadku opcji wzajemnie się wykluczających) potwierdzimy wiążąco w ofercie.